PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالات متداول و نکات کلیدی درمورد آزمون ccna

Mohsen.Afifpour
11-20-2010, 12:49 AM
با سلام خدمت کلیه دوستان عزیز .

خیلی وقتها دوستانی رو دیدم که سوالات در مورد آزمون CCNA دارند . من این پست رو با استفاده از الگو برداری یک سایت خارجی زدم که سوالات مکرر و نکاتی که در مورد آزمون CCNA پیش میاد رو پوشش میده .

از دوستان خوبم هم خواهش میکنم که من و تو تکمیل کردن این پست یاری کنند . تا یک مرجع کامل برای دوستانی که قصد دارند آزمونCCNA رو بگذرانند باشه .

با تشکر

1.بفرمایید که در امتحان واقعی ccna چند سوال وجود دارد و چقدر برای جواب دادن به سوالات زمان داریم؟

90 دقیقه زمان برای پاسخ دادن به 50 سوال در آزمون واقعی ccna . ولی سیسکو این اجازه را به افرادی که زبانشان انگلیسی محلی نیست میدهد که با هماهنگ کردن مسئول آزمون قبل از آزمون به این زمان 30 دقیقه اضافه کنید.

2.هزینه آزمون CCNA 640-802 چقدر است ؟

در حال حاضر 250$

3. چه نمرهای میباسیتی کسب شود تا ccna را قبول شویم؟
825 از 1000

4.به چند روش میتوان ccna را کسب کرد؟

دو روش :
روش اول:با قبول شدن در دو امتحان ICND_! 640-822 و ICND-2 640-816
روش دوم:با قبول شدن فقط امتحان CCNA 640-802

5.بعد از اخذ مدرک CCNA مدرک من تا چه زمانی معتبر هست یا چه زمانی باطل میشود؟

مدرک CCNA برای 3 سال معتبر است .

6. چه نوع سوالات سیمولاتور در امتحان CCNA دیده میشود ؟

سیمولاتورهای عمومی و متداول در امتحان ccna عبارتند از EIGRP , VTP و access-list اما هیچ کسی هم تضمین نمیکنه که سوالات دیگه ای غیر این سیمولاتورها نیاد. بهترین روش برای تمرین سیمولاتور استفاده از سایت [Only registered and activated users can see links] میباشد

7.در امتحان واقعی زمانی که کلید Next زده میشه آیا امکان برگشت به سوال قبلی وجود دارد ؟

خیر . این یک نکته مهم است در آزمون CCNA که فقط شما میتونید به سوال بعدی بروید .

8.آیا میشه از دستورات کوتاه در آزمون CCNA استفاده نمود یعنی اینکه به جای زدن configure terminal از دستور conf t استفاده کنیم ؟

یکی از متداول سوالاتی که در آزمون ccna تو ذهن دوستان میاد همین سوال است . بعضی افراد گفته اند که شما میتونید با استفاده از Tab دستورات کوتاه خود را کامل کنید ولی بعضی افراد هم میگند که Tab کار نمیکند .بعضی اوقات سیمولاتورها دستورات کوتاه را نمیپذیرد برای همین کسی تضمین نمیکنه که شما از دستورات کوتاه استفاده کنید برای همین هم پیشنهاد میشه که دستورات را کامل یاد بگیرید.

9. چه کتابهایی و چه منابعی برای خواندن و اخذ CCNA توصیه میشود ؟

آیتم های زیادی هستند که بسته به نیاز شما میتونید ازش استفاده کنید که در زیر به معرفی آنها پرداخته شده است ؟

کتابها:

• Sybex CCNA 6th edition by Todd Lammle
• Cisco Press ICND1 & ICND2 Certification Guide
• CCNA Networking Academy 1-4
• Cisco 640-802 CCNA Portable Command Guide
• Cisco Discovery and Cisco Exploration study guide

ویدیو ها :

• CBT Nuggets
• Train Signal
• Testout

شبیه ساز ها :

• Packet Tracer
• GNS 3

10- هر sim چند نمره داره ؟

سیسکو مشخص نکرده که با حل درست هر sim چند نمره را به خود اختصاص میدهید . ولی تجربه نشان داده که هر سیمولیت از 80 تا 100 نمره رو به خودش اختصاص میده

11- چقدر برای انجام سیمولیت ها زمان نیاز است؟

شما نباید بیشتر از 15 دقیقه را برای حل و انجام هر sim صرف کنید . چون شما کلا 90 دقیقه زمان دارید اگر شما برای هرsim 15 دقیقه صرف کنید 4*15=60 دقیقه . که 30 دقیقه دیگر هم برای مابقی سوالات باقی میماند که اگر هم زبان شما انگلیسی محلی نیست میتوانید با هماهنگی قبل از آزمون به این زمان 30 دقیقه اضافه کنید که بتوانید برای هر sim 20 دقیقه رو اختصاص بدین

12. آیا میشه بدون انجام سیمولیت ها ccna رو پاس کرد؟

همونطوری که در بالا بهش اشاره شد هر سیمولیتور از 80 تا 100 نمره رو به خودش اختصاص میده در انتحان واقعی اگر 4 تا sim را درست حل کنید 320 تا 400 نمره رو به خودتا ن اختصاص داده اید و بقیه سوالات هم 600 تا 680 نمره رو به خودش اختصاص میده با توجه به اینکه نمره قبولی 825 حالا خودتون حساب کتاب کنید

13. آیا میتوانیم برای آزمون و محاسبه ip با خود خودکار و کاغذ ببریم.؟

شما اجازه بردن هیچ چیزی از این قبیل را به اتاق امتحان ندارید . خود تست سنتر به شما یک برد کوچک یا کاغذ و هر چیزی که برای نوشتن نیاز باشد ارائه میدهد

omid.koushki
11-20-2010, 09:50 AM
پست جالبي بود . با اينكه گرايش بنده در زمينه سيسكو نيست اما چند تا سوال رو ميخوام مطرح كنم و منتظر پاسخ هستم ؟

ايا شركت VUE براي بحث ثبت نام همچنان سخت گيري هاي سابق رو داره و برخوردش در كشورهاي مختلف بسته به مسائل سياسي هست يا يكسري قوانين ثابت بر همه تست سنتر ها حكمفرماست ؟
اخه در اين زمينه ما شاهد هستيم كه پرامتريك اين مشكل رو حل كرده و تنها مشكل عدم گرفتن ازمون و برخورد نامناسب با ايراني ها معمولا در كشورهاي عرب و همين امارت ديده ميشه كه از طرف عربهاي اماراتي انجام ميشه اونم ....
حالا دوستان در اين زمينه اگه تجربه اي دارند مطرح بفرمايند .

و به نظر شما كسي كه مدرك NETWORK+ و MCSE رو داشته باشه ايا براي ازمون CCNA ميتونه با يك دور تست زدن ازمون رو پاس كنه
البته سناريوها رو زياد اشاره نمي كنم بخاطر اينكه تقريبا مباحث ساده CCNA در Network+ تا حدودي پوشش داده ميشه و مابقي مباحث نياز به يه review ساده داره
بازم دوستان نظرشونو بگن با ارزش خواهد بود
با تشكر از همه

Mohsen.Afifpour
11-20-2010, 10:06 AM
امید خان این مبحثی که شما فرمودید راجب به ثبت نام و گرفتن آزمون ها در تست سنترها کماکان قوانین شرکت VUE به قوت خودش باقی است ولی بازم سلیقه ای است هر چند که هر تست سنتر میتونه بدون در نظر گرفتن قوانین امتجان رو بگیره . ولی بعضی اوقات هم تا جایی که با دوست عزیزم eb.darya با چند تست سنتر در امارات صحبت شده باید یکم سر کیسه رو شل کنی :)

در مورد اینکه اگه کسی network+ را داشته باشه آیا میتونه ccna رو با یه دور تست زدن پاس کنه باید بگم خیر
چون شاید یکسری مباحث اولیه و پایه ای CCNA در network + هم باشد ولی خیلی از مباحث CCNA هست که فقط باید در خود CCNA خونده بشه از قبیل routing protocol , Access-list و NAt و .... هرچند که شاید با مفاهیم تئوریک آشنا باشید ولی تا در عمل با این مباحث کار نکرده باشید نمیتوانید آن را پاس کنید.
یک مبحث دیگه هم سوالات sim آزمون CCNA است و اگر هم به سوالات 6و10و12 پستی که زده شده رجوع کنی خواهی دید که 40 % نمره آزمون را سوالات lab تشکیل میده که در هیچ کورسی به غیر CCNA به آن پرداخته نشده است

radar
12-02-2010, 01:30 PM
آیا سوالات تشریحی هم داریم یا همگی تستی هستند ؟

Alireza.mohammadi
12-02-2010, 01:36 PM
radar جان با توجه به محدویت زمانی برای امتحان سوالات تشریحی ، فکر نمی کنم داشته باشه! منم تو تست هایی که می زنم از اینگونه سوالات ندیدم .( دوستان دیگه رو نمی دونم )دوستان من هم که رفته بودند برای امتحان حرفی از سوالات تشریحی نزدند!!!! با اینکه مراکز امتحانات از نظر طراحی سوالات وحتی سختی آنها با همدیگه متفاوتند ولی فکر می کنم همگی از یک استاندارد خاص استفاده می کنند. البته بازم هیچ ضمانتی برای اینگونه سوالات نیست که حتما نباشه. ضمنا اگه لینک بالا رو هم با دقت بخونی مهندس عفیف پور گفتند که sim هم استفاده میشه پس همش تستی نیست. اینم بگم که از subnet ها هم سوال زیاد میاد.
با اینحال شما خودت رو برای همه چی آماده کن و سعی کن حسابی بخونی:D
موفق باشی

Mohsen.Afifpour
12-02-2010, 01:38 PM
آیا سوالات تشریحی هم داریم یا همگی تستی هستند ؟

نه تستي است.
تشریحی نداره تا جایی که من این قضیه رو دنبال کردم تو هیچ سایتی این مطلب رو که سوال تشریحی هم در امتحان ccna هست ندیدم بازم اگه radar جان شما جايي دیدی مرجعش رو ذکر کن تا بیشتر تحقیق کنیم شاید جدیدا این قضیه اعمال شده که بعید میدونم.

eb.darya
12-02-2010, 02:25 PM
با سلام
سوالات تشریحی وجود نداره
همه سوالات به صورت تستی میباشد و چند تا هم بصورت sim هستند یکی از دوستان من دو هفته پیش امتحان داده بود ومن ازش سوال کردم
جالبه بدونید بعضی از سوالات چه جواب درست بدین و چه جواب غلط هیچ گونه امتیازی ندارن منتها دونستن اینکه کدوم سوال این ویژگی رو داره مشکل هست .
در آزمون سیسکو مثل ccna بعضی از دوستان میان و sim های که تو بعضی سایت ها هستند رو حفظ میکنند و میرن سر جلسه که اونجا بتوند سریع با تایپ کردن دستورات sim مربوطه در امتحان قبول بشند. غافل از اینکه در امتحانی که دوستم داده بود ip مربوطه رو عوض کرده بودند و در نتیچه همه چی عوض میشه . اینو رو گفتم که به هیچ عنوان به فکر حفظ کردن دستورات و ip مربوط به sim ها نباشین
قبل از امتحان هم فقط از شما نمونه امضا میکیرند و با امضایی که در گذرنامه شماست مطابفت میدند. خبری از اثر انگشت و سایر موارد امنیتی دیگه نیست (توی گذرنامه یه جا هست برای نمونه امضا که متاسفانه ایرانی ها خالی میگذارند.لازمه امضاتون اونجا باشه )
وقت امتحان هم همون دوساعته نیازی به گفتن نیست خود سیستم به طور اتوماتیک همون دو ساعت رو در نظر میگیره
بعد از امتحان هم تا شب نتیجه امتحان هم در خود سایت vue اعلام میشه و یک ایمیل از خود شرکت سیسکو برای شما میاد که ضمن تبریک به شما اعلام میکنه که تا 5 روز از تاریخ ارسال همین ایمیل فرصت دارید که ادرستون رو در خود سایت سیسکو اگه لازم هست تغییر بدیدن و الا همون ادرس به عنوان ادرس اصلی به حساب میاد و مدرکتون رو به همون ادرس میفرسته
دوستانی که احیانا اسمشون رو اشتباه وارد کردن ویا فامیلیشون رو بد وارد کردند .میتونند از خود سایت سیسکو تقاضا کنند که نام و نام خانوادگی رو تصیح کنند در عرض 1 ساعت نام و نام خانوادگیتون رو تصحیح میکنند .اما بهتره که دقت کنید که در هنگام ثبت نام درست وارد کنید و تاکید میکنم که نام و نام خانوادگیتون ور با حروف بزرگ بنویسید

مدت زمانی که طول میکشه تا مدرک بدستتون برسه 6 تا 8 هفته هست .اگه هم عجله دارین که زودتر بدستتون برسه باید 60 دلار بپردازین تا حداکثر 5 روزه به دستتون برسه که در اونصورت با پست ویژه UPS براتون ارسال میشه
نسخه الکترونیکی مدرکتون رو هم بعد از 6 روز به ادرس ایمیلتون ارسال میکنه که در اونجا به شما لینکی رو میده که میتونید دانلود کنید
شما نمونه سوالات رو میتونین به فور در اینترنت پیدا کنین اما توصیه من به شما اینه حفط نکنید که فایده نداره همون سوالات رو با دلیل یاد بگیرید . سعی کنید سوالات رو با تشریح از اینترنت بگیرید که خودش یه مرور جامع و کامل هست و هم نکته هایی رو بیان میکنه که قبلا نمی دونستین
برای امتحانات این همه نگران نباشین . توی همین امارات چند تا تست سنتر هست که امتحان میگیرن . حالا هی دوستان میان آیه و حدیث میارن که نه اینطوره و اونطوره هیچ خبری نیست . متاسفانه مشکل بعضی از دوستان ندونستن زبان انگلیسی هست که نمی تونن راحت زنگ بزنن . در نتیجه دست به دامان ایمیل میشن .حالا. راه حل این مشکل به سادگی اب خوردنه . گوشی تلفن رو بردارین و شماره تلفن تست سنتر رو بگیرین و بهشون همه چی رو بگین . از اول تماس تا پایان تماس میشه 5 دقیقه شما به چند تا تست سنتر زنگ بزنید. همش سر هم میشه نیم ساعت که اگه هزینش رو حساب کنیم میشه 7000 تومن
اینو من به دوستانی عرض میکنم که همه چی شک دارند و میترسند اینجا امتحان ازشون نمی گیرن برای پیدا کردن شماره تماس تست سنتر هم میتونید برید به سایت vue.com

برای مطالعه به نظر من بهترین مرجع خود کتاب های سیسکو هست که که سوال بر اساس کتابهای سیسکو طراحی میشه
سیسکو کتابهای زیادی رو منتشر میکنه اما برای امتحان سیسکو کتابهایی رو با نام OFFICIAL EXAM CERTIFICATION GUIDE منتشر کرده در همه دوره ها که میتونید اونا رو مطالعه کنید .بسیار هم کتاب جامعی هست
توی همین فروم میشه همه این کتابها رو پیدا کرد در قسمت دانلود فروم .
در هر صورت من هرچیزی رو که فکر کردم مشکل دوستان هست بیان کردم . امیدوارم یه روزی همتون یک فردی با بالاترین تخصص سیسکو CCIE بشین انشالله

Alireza.mohammadi
12-02-2010, 02:39 PM
ممنونم ابی جان
انشا لله با همه بچه های خوب فروم در کنار هم دیگه به بالا ترین مدارج سیسکو میرسیم. و از این روز ها به عنوان خاطره یاد می کنیم.زحمتی که شما برای بچه ها و سایت کشیدید مطمئنا بر هیچکس پوشیده نیست. به امید خدایک دفعه که با دوستان خوبم در فروم اومدیم امارات حتما به شما هم سر میزنیم و از خجالتتون حضورا در می آییم.

radar
12-04-2010, 02:11 AM
توضیحات خوب و کاملی بود در مورد sim ها تعدادشون 4 تاست آیا محیط فیزیکی یا نرم افزاری مثله جی ان اس 3 ! با تشکر

eb.darya
12-04-2010, 10:00 AM
توضیحات خوب و کاملی بود در مورد sim ها تعدادشون 4 تاست آیا محیط فیزیکی یا نرم افزاری مثله جی ان اس 3 ! با تشکر

دوست گرامی تعداد لب ها 3 تا هست . زمانی که هر لب برای جواب دادن در صفحه مانیتور ظاهر میشه در قسمتی از صفحه مانیتور کادری هست که میتونید دستورات خودتون رو وارد کنید و اجرا کنید .در قسمت دیگر شما شکل خود sim رو میبینید .در قسمت اخر که در بالا قرار گرفته شما متن سوال sim رو میبینید .
در مورد sim مربوط به EIGRP که در امتحان همیشه میاد بر روی sim مربوطه aکل دو سیستم موجود هست که به وسیله TELNET به دو روتر متصل هست کافیه برای گانفیگ اون روتر ها بر روی همون سیستم ها کلیک کنید کادر مربوطه ظاهر میشه و دستورات خودتون رو وارد می کنید و زمانی که نوبت به کانفیگ روتر دوم رسید کافیه که بر روی سیستم دوم کلیک کنید اونوقت میتونید روتر دوم رو کانفیگ کنید
دوستان این نکته رو فراموش نکنند که حتما کانفیگ خودشون رو Save کنند .نکته دوم این که دستور writ در امتحان جواب نمیده:D
نکته سوم اینکه فکرتون رو اصلا درگیر این مسایل نکنید چون مسول مربوطه تست سنتر راهنمایی لازم رو میکنه و همچنین در اول امتحان آموزشهای لازم برای امتحان دادن در مانیتور خودتون میبینید
انشالله به راحتی آب خوردن در امتحانات سیسکو قبول میشید . همچنین دوستان این فروم

radar
12-04-2010, 01:33 PM
اکی ، ممنون از راهنمائیتون ، دوره ccnp هم اینجوریه !!! همه امتحان مجازی صورت میگیره !؟

eb.darya
12-04-2010, 02:19 PM
اکی ، ممنون از راهنمائیتون ، دوره ccnp هم اینجوریه !!! همه امتحان مجازی صورت میگیره !؟

بله به صورت مجازی هست اما در نطر داشته باشین که امتحان 642-832 TSHOOT اکثر سوالاتش به صورت عملی هست .البته بر روی سیستم مثل همون sim ها

SiyamakR
12-04-2010, 10:00 PM
eb darya جان 1 سالی میشه که CCIE دیگه بالاترین مدرک سیسکو نیست و CCA بالاترین مدرک به حساب میاد.هزینه ازمون=15000$ (:

Yousef Naimi
12-05-2010, 01:54 AM
با سلام خدمت همه ی آقایون با معرفت
من به یک مشکل اساسی برخورد کردم
من جند ماه قبل که تصمیم کرفتم واسه آزمون بین المللی بخونم اومدم سایت آقای زندی و ازشون کمک کرفتم
ایشون هم کفتن دو جلد کتاب Interconnecting Cisco Network Devices 1 , 2 رو بخونم
من هم خوندم و خلاصه برداری هم کردم و دوره هم کردم
اما امروز که اومدک شروع کنم به تست زدن دیدم که توی تست های tesking که میکن معتبرترینه ، بعضی تست ها و نکته ها بود که تو این دو کتاب نبود
(از آقای زندی عذر میخوام ... میدونم که ایشون میکن این تست ها غیر قانونی هستن ... اما خب خداییش جیکار کنیم؟ جطور بفهمیم واسه آزمون آماده هستیم یا نه؟ هیج مرجعی نیست که بتونیم خودمون رو تست کنیم)
خلاصه کلی خورده تو برم و حسابی رفتم تو لک
تو رو خدا کمکم کنید بکید جیکار کنم ؟
این CCNA هم شد واسه ما دردسر ... خداییش از ژژأ\ هم سخت تره ... آخه واقعا نمیدونم کجای کارم !!!
به نظر شما اکه اینطور که دوستمون کفتن کتاب های OFFICIAL EXAM CERTIFICATION GUIDE رو بخونم ، درست میشه؟
این رو هم بکم که توی سیمولینک ها اصلا مشکل ندارم اما توی سوالات تئوری یه نکاتی هست که تو کتابها نبود !!!
خیلی گناه دارم به خدا ...

eb.darya
12-05-2010, 10:23 AM
دوست عزیز
کار شما قابل تقدیره که دارین برای گرفتن مدارک سیسکو اینقدر تلاش میکنید
من هم همین مشکل شما رو داشتم و بعد از خوندن یه سری کتابها تست میزدم اما بعضی تست ها میدیدم که توی کتاب نبود یه هویی ناامید میشدم و به این فکر میکردم که ما اینکاره نیستیم
ولی بعد با خوندن همون کتابهایی که عرض کردم .OFFICIAL EXAM CERTIFICATION GUIDE که دو جلد هست 95 درصد سوالات به عینه داخل همین کتاب بود .
عین همین کنکور ماست که همه سوالات رو از کتاب درسی در میارن .
این دو کتاب هم خودش در اول هر فصل تست داره که بهتره بعد از خوندن اون فصل تست ها رو حل کنید بعد اگه دیدید تست هاش راحته اونوقت برید فصل بعد در غیر اینصورت اصلا فصل بعد نرید همون فصل رو دوباره مرور کنید اینبار که این فصل رو مرور کردید متوجه همون سوال ها در لابه لای همون فصل میشید و میبینید یه کم دارید بهتر متوجه میشید بازم دوباره همون تست ها رو حل کنید منتها حفط نکنید با دلیل جواب درست رو انتخاب کنید . اگه دیدی که مشکلی خاصی ندارید برید فصل بعد .
خیلی کار خوبی میکیند که خلاصه میکیند . سعی کنید در لابه لای مطالعه یه وقتی رو برای مرور فصل گذشته بکنید . البته خود کتاب هم در پایان هر فصل نکات کلید رو در قالب جدول بهتون میگه و حتی در لابه لای کتاب هر جا که نکته مهمی باشه رو با یه کادر مشکی بیان میکنه و بعضی جا ها با عبارت KEY POINT در کنار ش نشون میده که کار خلاصه کردن شما رو خیلی راحت میکنه
بعد از این کار حالا بیا روی TESTKING کار کن بهت پیشنهاد میدم که حتما با پاسخ تشریحی باشه . سوالات ظبقه بندی شده باشه که بفهمی کدوم قسمت مشکل داری یا نه . حسن دیگه اینه که پاسخ تشریحی خودش یه نوع خود آموزه

برای امتحان هم سعی کن sim های مختلف رو حل کنی که تمام اون مطالب رو به صورت عملی تمرین کنی که باعث میشه اون دستورات در ذهنت تثبیت کنه
این نکته کلیدی رو هیچ وقت فراموش نکن دوست من که :
نه تجربه صرف بدرد میخوره نه مطالعه صرف بلکه هر دو تضمین کننده موفقیت شما هم در کرفتن مدارک سیسکو هست
این همون کاریه که استاد زندی انجام دادن و تونستن با پشتکاری که دارند صاحب دو مدرک CCIE بشن

Mohsen.Afifpour
12-05-2010, 10:33 AM
حاج ابی دمت گرم داری مارو میزنی کنار ;)
ممنون از توضیحات جامعت

key-one
12-05-2010, 10:51 AM
با سلام

آقا واقعا باید تبریک گفت

سایت داره با محتواتر و جامع تر میشه خیلی لذت بردم از لطف تمامی دوستان واقعا دارید با تمام وجود پاسخهای میدید که تشویق به خوندن بشیم

کامروا و پیروز باشید

Yousef Naimi
12-05-2010, 12:34 PM
سلام
آقای eb.darya از توضیحاتتون واقعا متشکرم
خیلی بهم کمک کرد
باور کنید از دیروز تا الان یه دقیقه آروم نداشتم
خدا خیرتون بده
...
میخواستم یه چند نکته رو بگم که شاید به درد بقیه دوستان هم بخوره
من کتاب های Interconnecting Cisco Network Devices 1 , 2 رو خوندم که در سایت سیسکو به عنوان پایه و Learn the Topics دسته بندی شده اند و با کتاب های CCNA ICND Official exam Certification Guide که برای آمادگی برای آزمون است فرق داره ... آقای زندی دو کتاب اول رو به من پیشنهاد دادن
اما الان که اونها رو تموم کردم یه نگاهی هم به این دو کتاب official ecam انداختم و همونطور که دوست خوبمون آقای eb.darya فرمودن ، نکات خوبی رو بصورت key point جدا کرده و آخر بعضی فصل ها همه ی دستورات CLI رو جدول بندی و جدا کرده ( کاری که در دو کتاب دیگه نیست و من خودم این کار رو در خلاصه های CLI واسه خودم انجام دادم)
همچنین کتاب هایی که من خوندم آخر هر فصل یک سری سوالات داشت که نمونه سوال امتحانی هست اما کتاب های official exam سوالاتی اول هر فصل داره که با جواب دادن به اونها متوجه میشید نیاز به خوندن اون فصل دارید یا نه
در نهایت ، برداشت من اینه که هر دو کتاب محتوی یکسانی رو پوشش میدن و خوندن یکی از اونها کفایت میکنه اما بد نیست پس از اتمام یک کتاب ، سری به نکات ، سوالات ، و جداول کتاب دیگر زده بشه که زیاد وقتی هم نمیگیره و دوره ی خوبی هم هست و از همه مهمتر خوره ی وسواسی که واسه خوندن همه ی مراجع به تنتون هست هم از بین میره
پیشنهاد سایت سیسکو اینه که اول ICND ها خونده بشن و بعد برای آمادگی آزمون کتاب های Official exam خونده بشه ، چون در توضیح official exam ها گفته :
These products not only help you learn the topics, but also include tools for knowledge review and exam preparation
برای تمرین و کار با سیمولینک ها میشه از کتاب CCNA Portable Command Guide کمک گرفت
اما بعد از همه ی اینها کتاب 31 Days Before Your CCNA Exam کتاب بسیار خوبیه و برای برنامه ریزی قبل از امتحان خیلی مفیده . همینطور کتاب CCNA Quick Reference Sheets که اون هم خلاصه ای از مطالب کل امتحانه که کسانی که سابقه ی تجربی خوبی دارن میتونن بدون خوندن کتاب های حجیم ICND و تنها با مطالعه ی این خلاصه ها واسه امتحان آماده بشن
اما واسه کسانی که ICND ها رو باید بخونن بگم که راستش خلاصه های خودم از این کتاب کامل تر و بهتر بود
لذا منم مثل دوست خوبم حتما پیشنهاد میکنم خلاصه برداری کنید ...
حالا هر چیز دیگه ای هم خواستید تو سایت [Only registered and activated users can see links] میتونید ببینید
اما این فروم از اونجا هم بهتره چون خود من اگه اینجا نبود معلوم نبود کجا بودم
یه نکته ی خیلی خیلی خیلی مهم دیگه هم بگم اونم اینکه از خیلی ها پرسیدم میگن اگه testking با ورژن جدیدش رو گیر بیارید و کامل مطالعه کنید شانس قبولی در امتحان رو بالای 90 درصد میکنید
اما توی سایت testking ورژن ها رو نمینویسه
من سه ورژن 13 و 22 و 23 رو دارم ... راستش دقیقا مثل هم هستن و شاید توی 788 صفحه ی هر کدوم از اونها ، کلا 20 تا دونه تست هم فرق نکنه
آقایون با مرام اگه ورژن جدید دارن رو کنن استفاده کنیم
ثواب داره به خدا
بازم از همه ی دوستان تشکر میکنم
راستی آقا ebi این لینکی که دادین واسه testking به ما کاربران غریبه و مفلوک اجازه دسترسی نمیده
میگه فقط واسه مدیرانه !!!
همگی شاد و پیروز و موفق باشید
یا علی

network64
06-12-2011, 09:48 PM
با اين اوصاف استرس من به توان 10 رسيد......من خيلي اهسته پيوسته دارم ccna ميخونم اما هميشه از محيط امتحانن ميترسيدم ..بخصوص تو جاي غريب....از همه بدتر اين همه وقت بزارم حالا هزينه هاش به كنار برم اونجا امتحان رو رد بشم ديگه رو برگشتن به خونه رو ندارم.......همون جا ميمونم

moghaddas
06-12-2011, 10:06 PM
دوست عزیز برای امتحان جای هیچ نگرانی نیست. تست بزنید اما نه با این دید که فکرک نین همین تست ها در امتحان حتماً میان. اما بدونین که مفاهیم ccna تغییر نمی کنن. اگر خوب مطالعه کرده باشین فطعا با نمره ی خوبی قبول خواهید شد.

alimor
07-18-2011, 10:54 AM
با سلام
من ccna دارم برای تمدید مدرکم اگر یه امتحان از ccnp مثلا routing بدهم مدرک تمدید میشود یا خیر؟

Entessari
07-18-2011, 11:08 AM
با سلام
من ccna دارم برای تمدید مدرکم اگر یه امتحان از ccnp مثلا routing بدهم مدرک تمدید میشود یا خیر؟

البته که تمدید میشه. کلا تمام امتحانات 642 تمدید میکنه

alimor
07-19-2011, 11:37 AM
البته که تمدید میشه. کلا تمام امتحانات 642 تمدید میکنه

با تشکر
یعنی مدرک من برای 3 سال دیگر تمدید میشود و یه مدرک جدید برای من ارسال میشود یا خیر؟

IEEE
07-24-2011, 03:18 PM
اقای عفیف پور یه سوال ایا با انتخاب یه گزینه اگر متوجه بشیم جواب رو اشتباه زدیم امکان اصلاح وجود داره یا نه البته next نکردیم ؟

eb.darya
07-24-2011, 03:40 PM
اقای عفیف پور یه سوال ایا با انتخاب یه گزینه اگر متوجه بشیم جواب رو اشتباه زدیم امکان اصلاح وجود داره یا نه البته next نکردیم ؟

بله میتونی اصلاحش کنی

Mohsen.Afifpour
08-19-2011, 07:28 PM
من دارم برای امتحان ccna آماده می شم شاید تا یک ماه دیگه آزمون بدم می خواستم بپرسم کجا امتحان بدیم بهتره

[Only registered and activated users can see links]

mesripoor.66
01-24-2012, 04:22 PM
من دارم برای آزمون آماده میشم، توی سایت سیسکو کتابهای ورژن 3 رو معرفی کرده کسی اطلاع داره که ما باید کتابهای جدید رو بخونیم یا همون قبلی ها کافیه؟
کسی میدونه چه مطالبی اضافه یا کم شده توی ورژن 3؟

pahlovari
03-02-2012, 01:43 PM
سلام
میشه در مورد اینکه چطوری میشه مدارک شبکه رو گرفت از ابتدا توضیح بدین

mr.special
11-18-2012, 03:34 AM
درود

اعتیار مدرک ccna wireless رو میشه بگید چند ساله هستش ؟

ممنون

Yousef Naimi
11-18-2012, 07:37 AM
این مدرک برای 3 سال معتبر است .

CCNA Wireless Certification ([Only registered and activated users can see links])

MAN
07-16-2013, 04:12 PM
با سلام
من میخوام امتحان بدم البته با توجه به وقت می خوام همون ورزن قبلی رو بدم اما یه سوال
ورژن قبلی هم3 سال وقت داره ؟؟؟
بعد می تونم برای ورژن های جدید ccnp امتحان بدم ؟؟؟
من می خوام ccna sec بدهم و ادامه sec
گویا در قسمت ccna sec نوشته که باید ccna ro & sw داشته باشیم
اگر اینطور باشه باید ورژن جدید ccna ro & sw رو بدم
ایادرسته ؟؟
سوال دیگه انکه هزینه امتحان چقدر است ccna &ccna sec &ccnp ؟؟؟
توی این فوم قیمت 250 دلار دیده بودم اما یکسری از اموزشگاه ها قیمت 700 دلا زدند ؟؟

با تشکر

farhadnia
07-16-2013, 06:09 PM
700
اینا دیگه کی هستن...

آزمون های سطح professional هر کدوم 200 دلار هزینه دارند یعنی CCNP Route نیاز به 200 دلار دارد. و آزمون های سطح associate هر کدام 295 یعنی CCNA با کد 802-640 برات 295 دلار آب می خوره و همینطور CCNA Security

Ramin2
07-16-2013, 06:51 PM
با سلام
من میخوام امتحان بدم البته با توجه به وقت می خوام همون ورزن قبلی رو بدم اما یه سوال
ورژن قبلی هم3 سال وقت داره ؟؟؟
بعد می تونم برای ورژن های جدید ccnp امتحان بدم ؟؟؟
من می خوام ccna sec بدهم و ادامه sec
گویا در قسمت ccna sec نوشته که باید ccna ro & sw داشته باشیم
اگر اینطور باشه باید ورژن جدید ccna ro & sw رو بدم
ایادرسته ؟؟
سوال دیگه انکه هزینه امتحان چقدر است ccna &ccna sec &ccnp ؟؟؟
توی این فوم قیمت 250 دلار دیده بودم اما یکسری از اموزشگاه ها قیمت 700 دلا زدند ؟؟

با تشکر
امتحان ورژن جدید یا قدیم فرقی نمی کنه جفتشون مدرکش ccna هست و هیچ گونه محدودیتی نسبت به ورژن جدیدش نخواهی داشت. فقط باید توجه داشته باشی که برای امتحان ورژن قبلی زمان کمی باقی مونده.

MAN
07-16-2013, 11:58 PM
اینا دیگه کی هستن...

آزمون های سطح professional هر کدوم 200 دلار هزینه دارند یعنی CCNP Route نیاز به 200 دلار دارد. و آزمون های سطح associate هر کدام 295 یعنی CCNA با کد 802-640 برات 295 دلار آب می خوره و همینطور CCNA Security

توی سایتشون زده 700 دلار و گفته که تور برگزار میکنه در ترکیه
حالا بماند
ایا ccna پیش نیاز ccna sec هست ؟؟؟

Yousef Naimi
07-17-2013, 12:26 AM
توی سایتشون زده 700 دلار و گفته که تور برگزار میکنه در ترکیه
حالا بماند
ایا ccna پیش نیاز ccna sec هست ؟؟؟
دوست عزیز
لطفا این بحث را ادامه ندهید ، چون هم قبلا بسیار صحبت شده ، هم پست به سمت اسپم تبلیغاتی آموزشگاهها می رود .
بارها و بارها تاکید شده که به آموزشگاههای داخلی به هیچ وجه اعتماد نکنید .
بر اساس قانون pearson VUE ، شما (به عنوان یک ایرانی) می توانید در خارج از ایران با آدرس پروفایل خارج از ایران ، در هر تست سنتری امتحان بدهید .
ممکن است در کشور امارات کمی با مشکل مواجه شوید (به دلیل اینکه شاید به آدرس پروفایل شما ایراد بگیرند و مدرکی دال بر اثبات آن بخواهند ، و طبق قوانین امارات و سایر کشورهای عربی ، نیاز به ویزا برای اقامت دارید). اما در ترکیه مشکلی ندارید (زیرا برای اقامت نیازی به ویزا نیست و میتوانید با هر خروج و ورود ، تا 3 ماه اقامت کنید).

بخش عظیمی از مشکلات موجود را همین آموزشگاهها برای هموطنانمان بوجود آورده اند که بواسطه ی دلالی و سود کلانی که برای هر آزمون به جیب می زنند (بعضا تا 3 برابر قیمت آزمون را به عنوان حق دلالی اخذ می کنند)، شایعه پراکنی و لجن پراکنی می کنند و بعضا اخلالاتی در سنتر هایی که به راحتی از ایرانیها آزمون می گیرند بوجود می آورند .

در سایت Pearson VUE یک اکانت بسازید ، آزمون ها و قیمت ها را ببینید و به راحتی برای آزمون ثبت نام کنید .

موفق باشید

sam_cj
07-20-2013, 07:49 PM
درود
منم 2 هفته هست که از این قضیه تور امتحان مطلع شدم
در حقیقت یکی از دوستام که کلاس های اونجا رو میره بهم گفت ماجرا از این قرار هست و میخوام برم
بعد جالبه خوده من تا خود ccnp بدون این ولخرجی ها رفتم امتحان دادم اومدم بعد رفیقمون بفل گوشم میره دلار دلار میریزه تو جیبه اینا
انگار 700 تا فقط واسه ccna میگرن و واسه هر یکی از 3 تای ccnp جداگانه 600 تا
یعنی اگه بخوای هر 4 تا رو امتحان بدی 1600 دلار اضافه باس بسلفی که واقعا ادم شاخ درمیاره
بعد واسه کنجکاوی یه سرچی کردم دیدم ماشالا همه راه افتادن و 2 جا دیگه هم تو همین حدودا میگیرن(یه کم کمتر)
البته به جا هم یه تبلیغ دیدم که...البته لینک شو مستقیم نمیذارم که تبلیغ نشه

خلاصه انگار تحریم ها یه فرصتی شده واسه یه عده !!!

salam455
02-07-2014, 01:22 AM
سلام به همه
من میخوام برم امتحان CCNA 200-120 بدم.ولی نمیدونم از چه منابع تست استفاده کنم.
دنبال testking گشتم ولی همه قدیمی بودند.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

shakib
02-09-2014, 02:15 AM
سلام اگر کسی* درمورد امتحان سیسکو و ردهت تو مالزی سوالی هنوز داره می*تونه از من بپرسه ، خوشحال میشم جواب بدم.

ولی* لطفا سوال تکراری نپرسید.

مرسی*

CCNP SP , R&S And Security /NA Voice/Cisco ASA, FIREWALL, IOS, IPS, VPN Specialist / RHCSA / JNCIA /Palo Alto ACE

shakib
02-09-2014, 02:00 PM
با سلام
شما تست سنتری میشناسید که بدون مشکل از ایرانیا امتحان بگیره ؟
من هفته ی دیگه برای 5تا آزمون دارم میام مالزی
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

سلام

تو مالزی ، شما مشکلی* از لحاظ ایرانی* بودن ندارید ، هیچ وقت هیچ کس از شما سوال نمیکنه ، فقط چند تا مدرک میخوان :

۱- نمونه امضا ،

ا. روی گواهی نامه مالزی معمولا نمونه امضا شما هست ،، اگر ندارید

ب. روی ویزا کارت یا مستر کارت میتونید امضا کنید پشتش ،، اگر ندارید

س. توی خود پاسپورتتون جای امضا هست ، اونجا رو امضا کنید .

ب. به هر حل اینا دنبال یه مدرک از شما هستن که هم انگلیسی* باشه هم امضا داشته باشه چون باید روی تاچ پاد امضا کنید و باید برابر باشه با اون امضای اصلیتون

۲- اگر قبلان امتحان سیسکو داده باشید ، ازتون عکس گرفتن و تو سیستمشون هست، اون بأیس می*شه که بهتون بیشتر تراست کنن .

۳- اصل پاسپورت و هر مدارک انگلیسی* که دارید برای وریفیکتین ببرید .

یه نکته :

مسلما شما باید دلار آمریکا بدید بابت امتحان تو ، چون شما ویزا ندارید تو مالزی نمیتونید حساب باز کنید ،ولی* من چون من قبلان این راهو* رفتم می*تونم رهنمییتون کنم ،

راه حالش سادست* : برید ۷-الون و یه مستر کارت بخرید ، بعد میتونید مثل موبیل شارژش کنید ، بعد باید مستر کارت رو اکتیوت کنید که فکر کنم ۲ هفته طول بکشه ، بستگی به بانکش داره ، من دیگه از این روش استفاده نمیکنم نمیدونم چه قدر طول میکش، ، ولی* در نهیات اگر بتونید مستر کارت با اسم خودتون ردیف کنید بهتر از این روش. مطمئن نیستم که می*شه با مستر کارت کسی* دیگه پرداخت کرد یا نه ... تا حالا انجام ندادم

نصیحت :

شما گفتید می*خواین تو ۲ هفته ۵ تا امتحان بدید ، هاهاهاها ، این برای خودتون گرون تموم می*شه بدن اگر بخواین تو خارج از ایران کار پیدا کنید، چون کار فرما از شما میپرسه که تمام مدرکی سیسکو رو بفرستید براش و وقتی* می*بینه که شما تو ۲ هفته همه چی* رو امتحان دادید ، کلا رجکت میکنه چونگ فکر میکنه از تستکینگ استفاده کردید،

من خودم تو شرکتی کار می*کنم که محصولات سیسکو میفروشه ، واسه همین ما خیلی* حساسیم رو این موضوعیتی و دنباله فرد با تجربه هستیم . خیلی* راحت می*شه خفت کرد کسایی رو که چیت می*کنن.

تست سنتر :

من ۷ یا ۸ جا تست سنتر رفتم هیچ وقت به مشکل بر نخوردم تو این ۶ سال ، ولی* می*تونم چند تا رو معرف کنم ، تقریبا هیچ کدومشون باهم فرق نمیکنن.

1-***** Iverson******
2-Redynamics
3-Charleston