نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: کدام مدرک سیسکو را ترجیح می دهید؟

کدام مدرک سیسکو را ترجیح می دهید؟

با سلام و عرض خسته نباشید به کلیه دوستان عزیز انجمن
    من میخواستم که سیسکو را شروع کنم ولی یک سوالی که همیشه ذهن من زو درگیره کرده این هست که کدوم شاخه از سیسکو برای من بهترین هست و من معمولا برای انتخاب بین 4 مدرک وایرلس، امنیت، طراحی و دیتاسنتر گیج بوده ام. ولی حالا میخواستم از شما دوستان که باتجربه تر از بنده هستید بپرسم که به نظر شما کدام یک برای من بهتر است؟
    تشکر فروان

Moderator farhadnia آواتار ها
    هر کدوم رو که بیشتر دوست داری...
    اگر هم نمی دونی دقیقا چی دوست داری، بهتره از خوندن کتاب های Network Plus و Cisco Entry Level شروع کنی.
    Master of Computer Science, CCNA, CCDA, CCNP, CCDP

3. The Following 4 Users Say Thank You to farhadnia For This Useful Post:

Member a.abbaszadeh آواتار ها
    منم حرف مندس فرهاد نیا را قبول دارم اما بطور معمول همه از r&s استارت میزنند. چون یکجوری پایه برای فیلدهای دیگه هست

تشکر از دوستان ولی منظور من این بود که بعد از این که من این مدارک رو گرفتم به صورت تخصصی به کدوم یکی از مدارک سیسکو برم؟
    Moderator Hesam Ghaffari آواتار ها
    سلام
    شما می توانید در هر زمینه ای که علاقه و تخصص بیشتری دارید ادامه دهید. طبق فرمایش جناب فرهادنیا در قدم اول جهت آشنایی با اصطلاحات و روال شبکه می توانید از کتاب های گفته شده ایشان استفاده نمائید. در مرحله بعدی بسته به این که شما در چه زمینه ای مهارت دارید می توانید اقدام به انتخاب کنید.
    زیرشاخه های سطح CCNA سیسکو شامل موارد زیر است :
    • CCNA Routing and Switching
    • CCDA
    • CCNA Data Center
    • CCNA Security
    • CCNA Service Provider
    • CCNA Service Provider Operations
    • CCNA Video
    • CCNA Voice
    • CCNA Wireless

نظر شخصی من این است که شما ابتدا می توانید
    CCNA Routing and Switching را مطالعه فرمائید چون به نوعی این کتاب پایه و اساس مباحث سیسکو می باشد و جهت آشنایی با روترها و سوئیچ هایی که در شبکه به کار می رود لازم و ضروری است. بعد از مطالعه این کتاب و تسلط بر مطالب آن به سادگی می توانید رشته مورد نظر خود را بسته به علاقه ای که دارید انتخاب کنید.
    موفق باشید

7. The Following 5 Users Say Thank You to Hesam Ghaffari For This Useful Post:

تشکر از دوستان عزیز
    من الان دارم مدرک پایه و ابتدایی یعنی icnd1 رو شروع میکنم به خوندن. همچنین کتاب اصلی و فیلم به زبان اصلی رو هم دانلود کردم و دارم استفاده میکنم. بعد از این که این مدرک رو کامل یادگرفتم به سمت ccna r&s میرم و بعد به سمت مدارک مرتبط با امنیت و دیتاسنتر میرم.
    تشکر از دوستان