صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 19 , از مجموع 19

موضوع: ادامه تحصیل با مدارک سیسکو در دانشگاه های خارج از کشور

Special Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Damavandi نمایش پست ها
    Master Of Telecommunication
    استاد، عناوین پروژه های کارشناسی و کارشناسی ارشدتون رو می فرمایید؟
    ویرایش توسط farid_nasiri : 09-10-2011 در ساعت 03:03 PM

Junior Member
    با سلام
    میخواستم بگم با مستر شبکه و مدارک ccna میتوان پذیرش واسه مقطع دکترا گرفت؟
    البته پذیرش با بورسیه منظورم هست. آیا مدارک سیسکو تا این حد میتونه به رزمه کمک کند؟

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط arashnet نمایش پست ها
    با سلام
    میخواستم بگم با مستر شبکه و مدارک ccna میتوان پذیرش واسه مقطع دکترا گرفت؟
    البته پذیرش با بورسیه منظورم هست. آیا مدارک سیسکو تا این حد میتونه به رزمه کمک کند؟
    شما دیگه خیلی دلتون خوشه !!
    بهتر بود یبار پستهای صفحه قبل رو میخوندید و میدید دوستان با چه مدرک هایی دارن رد صلاحیت میشوند. دیگه اسم ccna*نمیاوردی

4. The Following 2 Users Say Thank You to Networm For This Useful Post:

illiterate
    Guest
    نقل قول نوشته اصلی توسط Networm نمایش پست ها
    شما دیگه خیلی دلتون خوشه !!
    بهتر بود یبار پستهای صفحه قبل رو میخوندید و میدید دوستان با چه مدرک هایی دارن رد صلاحیت میشوند. دیگه اسم ccna*نمیاوردی
    این پست مال 2 ماه پیش بود فکر کنم اون موقع شما هنوز عضو نشده بودید

Junior Member
    همه تو ایران ماشاالله مهندس نشر دادن هستند کاش یه ذره مطالعه بکنن بعد نظر بدن

Junior Member
    ولله من تازه اومدم فک کردم شاید مفید باشه هرچند بخدا بعضی قسمت ها عالیه اما بیشتر جاها خیلی سرسری گرفته میشه سوالات دوستان این سوالات شاید دغدغه کسی باشه که شما اینقده راحت ازش عبور میکنید

Special Member k.mohammadreza آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط rebwar.karimi نمایش پست ها
    ولله من تازه اومدم فک کردم شاید مفید باشه هرچند بخدا بعضی قسمت ها عالیه اما بیشتر جاها خیلی سرسری گرفته میشه سوالات دوستان این سوالات شاید دغدغه کسی باشه که شما اینقده راحت ازش عبور میکنید
    واقعا نمیدونم کار درستی دارم انجام میدم یا خیر؟ ولی کسی که فرق certificate با مدرک دانشگاهی را نمیدونه توقع چی داره......

برای افرادی که نمیدونن certificate چیهگواهی گذراندن آموزش کار با محصولات تجاری یک شرکت-توی ایران بهش میگن نماینده مجاز تعمیر یا فروش محصول که بعد از گذزاندن دوره ی آموزشی آن محصول توسط شرکت به فرد داده میشود)

آخه شما اگه گواهی کار با سانترال panasonic را از شرکت مثلا کامتل بگیرید میتونید برید ارشد it درس بخونید؟ مدرک شرکتهای مایکروسافت و سیسکو هم به همین شکل، بدرد کار میخورن ولی ادامه تحصیل در دانشگاه خیر.
    هرگاه خدا بنده‏اى را خوار دارد ، او را از آموختن علم بركنار دارد

Junior Member s3cure آواتار ها
    دوستان لطفاً دقت کنید به این نکته مهم که مدارک سیسکو جز مدرک های پرکتیکال حساب میشه و هیچ ربطی به مدارک آکادمیک نداره!
    تجربه ای که خودم داشتم یکی از دوستای من فقط تونست با مدارک سیسکو که داشت چند واحد درسی واسه دوره MS که تو یکی از دانشگا های کانادا میخوند را Pass کنه.
    یعنی یه جورایی معادل سازی کرد چند واحد درسیش را...
    حالا اینکه دانشگاهی بیاد و با مدارک سیسکو شما را تایید کنه هم امکان داره ولی توجه کنید که مدرکی که به شما میده آکادمیک نیست.
    موفق باشید
    MCP, MCSA, MCSE Security, CCNA

Junior Member
    دوستان عزیز سلام

من بارها این موضوع رو در فروم های مختلف می بینم و متاسفانه دوستان رو زیاد به اشتباه می اندازه. ببینید همونطور که دوستان دیگه هم گفتن این مدارک تخصصی هستن و برای این به شما داده می شن که نشون دهنده ی دانش کاربردی شما در یک حوزه خاص هست. شما در این مدارک تحقیقات انجام نمی دید ، مقاله نمی نویسید و چیزی به علم اضافه نمی کنید بلکه شما فقط کاربر حرفه ای اون علم هستید که از قبل توسط دانشگاه ها یا مراکز تحقیقاتی شرکت هایی مثل سیسکو تولید شده و بعد تجاری سازی شده و در قالب دیوایس ها به بازار عرضه شده.

پس این مدارک به طور کلی با نفس دانشگاه و علم همراستا نیست. شاید در برخی از کورس های تکنیکال اون ها تدریس هم بشه و مدارک شما رو ارزیابی کنن اما به هیچ عنوان نه باعث می شه به شما پذیرش بدن و نه باعث می شه به شماصرف داشتن مثلاً CCNP مدرک فوق لیسانس یا دکتری بدن.

من این موضوع رو می تونم با اطمینان 100% در مورد آمریکا و کانادا به شما بگم (این رو از دوستان یا آشنایانی که در این کشورها هستن یا این راه رو رفتن نشنیدم بلکه خودم در حال حاضر در این شرایط هستم و از نزدیک لمس می کنم) و تا اونجایی که می دونم استرالیا و دانشگاه های معتبر کشورهای اروپایی هم این کار رو نمی کنن.

شما اگر همه CCIE ها رو هم داشته باشید بهتون دکتری نمی دن. خواهش می کنم قبل از اینکه در دام این موارد بیفتید در مورد اعتبار اون دانشگاهی که همچین ادعایی می کنه خوب تحقیق کنید. همینطور سایت هایی که رنکینگ دانشگاه ها رو منتشر می کنن بسیار با هم فرق دارن و برخی کوچکترین اعتباری ندارن، چون شاخص های متفاوتی از دانشگاه ها رو بررسی می کنن. نمونه ای از این سایت های نا معتبر رنکینگ سایت webometrics.info هست.

پس اگر کسی می گه که فلان دانشگاهی که این ادعا رو می کنه در رنکینگ وجود داره شما بلافاصله باید بپرسید در کدام رنکینگ وجود داره و چه جایگاهی داره.

جهت نمونه خدمتتون فرآیند پذیرش دانشگاه های آمریکا رو عرض می کنم که بهترین دانشگاه های دنیا هستن.

برای پذیرش در این دانشگاه ها چند تا فاکتور اصلی وجود داره که عبارتند از: معدل، نمره زبان تافل یا ایلتس، نمره امتحان GRE یا GMAT ، مقاله در ژورنال های معتبر یا کنفرانس های معتبر مثل IEEE ، سابقه کار ( امتیاز این مورد خیلی خیلی کمتر از موارد قبلی هست و بعضی دانشگاه ها اصلاً در نظر نمی گیرن) ، رزومه ، SOP ،

وقتی همه این موارد رو فرستادید تیمی از اساتید اون دانشگاه Application شما رو با بقیه مقایسه می کنند و در صورتی که واجد شرایط باشید بهتون پذیرش اعطا می شه.

مدارک سیسکو ، مایکروسافت ، جونیپر و .... هر چقدر برای پیدا کردن کار خوب و ایده آل هستن برای دانشگاه ها بی ارزش تلقی می شن.

اگه کمکی از دست من در این مورد بر میاد بفرمایید

موفق باشید

11. The Following 5 Users Say Thank You to Ahmadreza For This Useful Post:

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12