نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: حل مشکلات نرم افزار gns3

Moderator farhadnia آواتار ها

حل مشکلات نرم افزار gns3

در این تاپیک مشکلاتی که در gns3 دیده میشه رو گزارش کنیم تا شاید مشکل دیگران هم باشه و در اینجا بتونه یک راه حل براش پیدا کنه...

یک مشکلی که معمولا در gns3 دیده میشه وقتیه که یک روتر رو به دو یا بیشتر روتر دیگه به صورت مستقیم متصل می کنیم. در این حالت بدون دلیل پشت سر هم عبارت:
    کد:
    01:43:20.579: %CDP-4-DUPLEX_MISMATCH: duplex mismatch discovered on FastEthernet1/0 (not half duplex), with R1 FastEthernet0/0 (half duplex).
    01:43:20.911: %CDP-4-DUPLEX_MISMATCH: duplex mismatch discovered on FastEthernet1/1 (not half duplex), with R2 FastEthernet0/0 (half duplex).
    01:44:20.839: %CDP-4-DUPLEX_MISMATCH: duplex mismatch discovered on FastEthernet1/1 (not half duplex), with R2 FastEthernet0/0 (half duplex).
    01:45:20.567: %CDP-4-DUPLEX_MISMATCH: duplex mismatch discovered on FastEthernet1/0 (not half duplex), with R1 FastEthernet0/0 (half duplex).
    01:45:20.971: %CDP-4-DUPLEX_MISMATCH: duplex mismatch discovered on FastEthernet1/1 (not half duplex), with R2 FastEthernet0/0 (half duplex).
    01:46:20.607: %CDP-4-DUPLEX_MISMATCH: duplex mismatch discovered on FastEthernet1/0 (not half duplex), with R1 FastEthernet0/0 (half duplex).
    01:46:20.935: %CDP-4-DUPLEX_MISMATCH: duplex mismatch discovered on FastEthernet1/1 (not half duplex), with R2 FastEthernet0/0 (half duplex).
    01:47:20.579: %CDP-4-DUPLEX_MISMATCH: duplex mismatch discovered on FastEthernet1/0 (not half duplex), with R1 FastEthernet0/0 (half duplex).
    01:47:20.983: %CDP-4-DUPLEX_MISMATCH: duplex mismatch discovered on FastEthernet1/1 (not half duplex), with R2 FastEthernet0/0 (half duplex).

نمایش داده میشه خوب این عبارت در دنیای واقعی توسط پروتکل cdp ایجاد میشه و به ما گزارش میده که در دو طرف duplex ها با هم یکی نیستند... ولی در gns3 بی دلیل ایجاد میشه.
    راه حلی این مشکل اینه که کلا cdp رو روی روتر با دستور no cdp run در مود کانفیگ عمومی یا با دستور no cdp enable بر روی یک اینترفیس خاص غیر فعال کنیم.
    ولی غیر فعال کردن کلی cdp ایده خوبی نمی تونه باشه، به جای غیر فعال کردن کامل cdp می تونیم از دستور زیر برای عدم نمایش این پیام استفاده کنیم:
    R3(config)#no cdp log mismatch duplex
    ویرایش توسط farhadnia : 02-04-2012 در ساعت 07:58 PM

2. The Following 15 Users Say Thank You to farhadnia For This Useful Post:

Member
    دوستان من یه مشکلی دارم با این نرم افزار اینکه وقتی یه cloud اضافه میکنم ولی وقتی میخوام کارت شبکه رو بهش brifge کنم هیچ کارت شبکه ای رو بهم نشون نمیده. لطفا منو راهنمایی کنید.

Junior Member
    اگر در GNS3 رو می فرمایید.به آدرسی که GNS3 رو نصب کردی برو و در اون جا دنبال یه برنامه به نام Network device list بگرد.اجراش کن .یه Command Promlpt باز میشه.Enter کن.شروع به شناسایی کارت های شبکه ت می کنه.بهتره بگم COnnection های شبکت چه مجازی و چه فیزیکی.مشکل اینجا حل میشه.اگر نشد یه Restart انجام بدی حله

Junior Member
    سلام
    من یک مشکل بسیار جدی در GNS3 دارم و اون اینکه وقتی نصب می کنم یک روتر سیسکو رو به Cloud (که کارت شبکه فیزیکی دستگاه من روی آن Add شده است) متصل می کنم. اما یه هیچوجه روتر و سرور (کامپیوتر من) همدیگر رو Ping نمی کنند. جالب اینجاست که روتر Gateway و حتی موبایل من رو که به شبکه Wifi متصل هست رو میبینه و برعکس. ولی سرور خودش رو پینگ نمی کنه
    داخل Firewall روی Inbound نیز چند Rule اتوماتیک برای gns3server تعریف شده است که من تیک های Private و Domain آنها را هم زدم و همگی ترافیک را Allow می کنند
    نکته اینکه حتی GNS3 نسخه قدیمی تر رو هم نصب کردم همین مشکل وجود داشت
    دوستان چنانچه برای این مشکل راه حلی دارید لطفا با من به اشتراک بزارید.