نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: دیتا سنتر های ایرانی

Senior Member
    Thanks
    161

دیتا سنتر های ایرانی

می بخشید کسی می تونه اطلاعات دقیق و کاملی در مورد دیتا سنتر هایی که در ایران هستند به من بده؟
    آیا تأسیس یک دیتا سنتر کار معقولانه ایی است؟
    شرکت تبیان و افرا و حرم مطهر رضوی نتیجه سرچ های من بود تا الان
    با تشکر

Moderator
    Thanks
    1,114
    پارس انلاین
    کد:
    http://www.pndc.ir/photo/index.html
    شاتل هم در حال تاسیس

3. The Following 2 Users Say Thank You to farid_nasiri For This Useful Post:

Administrator Vahid آواتار ها
    Thanks
    103
    می بخشید کسی می تونه اطلاعات دقیق و کاملی در مورد دیتا سنتر هایی که در ایران هستند به من بده؟
    شما نمیتونید اطلاعات دقیقی از تمامی دیتا سنتر های ایرانی داشته باشید .
    در واقع هیچ دیتا سنتر MAP ی برای ایران نیست . ولی عموما سرویس دهنده های اینترنت server farm هایی رو دارند که در بعضی مواقع به جای دیتا سنتر خوانده میشه .
    آیا تأسیس یک دیتا سنتر کار معقولانه ایی است؟
    این برمیگرده به هدف های شما !
    شرکت تبیان و افرا و حرم مطهر رضوی نتیجه سرچ های من بود تا الان
    سروش , افرانت , IPM , پارس آنلاین و .....
    موفق باشید
    برای پیش رفت در علم آسانسوری وجود ندارد پله ها را باید پیاده رفت.
    يادمان باشد براي يك بار ايستادن صد ها بار افتاده ايم .
    امنیت مطلق نیست.

5. The Following 3 Users Say Thank You to Vahid For This Useful Post:

Special Member hejran_ha آواتار ها
    Thanks
    828
    دوستان اطلاعاتی در مورد مرکز ایران داده دارید؟؟؟ فکر اعتبارش تو ایران از همه بهتر است !!!

Administrator Vahid آواتار ها
    Thanks
    103
    دوستان اطلاعاتی در مورد مرکز ایران داده دارید؟؟؟ فکر اعتبارش تو ایران از همه بهتر است !!!
    خیلی برام جالب هست که شما بر چه اساسی صحبت از "اعتبار" میکنید ؟
    برای پیش رفت در علم آسانسوری وجود ندارد پله ها را باید پیاده رفت.
    يادمان باشد براي يك بار ايستادن صد ها بار افتاده ايم .
    امنیت مطلق نیست.

Special Member hejran_ha آواتار ها
    Thanks
    828
    ببخشید منظورمن شرکت داده پردازی ایران بود که در سال 1336 تاسیس شده است !!! از لحاظ قدمت منظورم بود.

Moderator
    Thanks
    1,114
    منطقا با توجه به زیرساخت ارتباطی ضعیفی که ایران با خارج از کشور داره نمیشه به این سرور فارم ها یا دیتاسنترها به طور جدی برای سرویس دهی مخاطب بین المللی نکاه کرد
    نتیجه اینکه با رایج تر شدن بحث اینترانت ملی میتونن تبدیل به هاستینگ سرویسهای با مخاطب فقط داخلی برای شرکتها و نهادها و اشخاص بشن(یه جور کلاود ایرانی!) مثلا دراولین قدم شرکتها سرویسهای اتوماسیون مالی وادری تحت وب خودشون روی این بستر به پرسنل پراکنده خودشون یا به مردم ارائه بدن.
    البته فعلا مشاهدات نشون میده هر وقت اینترنت کند میشه به هر علتی اینترانت هم به همون نسبت کند میشه یعنی تفکیک زیرساختی ندارن و صرفا روی همین بستر داخلی منهدم شده موجود صرفا کلاس ip هارو جدا کردن

10. The Following User Says Thank You to farid_nasiri For This Useful Post:

Special Member arman.mousavi آواتار ها
    Thanks
    87
    نقل قول نوشته اصلی توسط hejran_ha نمایش پست ها
    ببخشید منظورمن شرکت داده پردازی ایران بود که در سال 1336 تاسیس شده است !!! از لحاظ قدمت منظورم بود.
    سلام،
    دوست عزيز توی يک datacenter عمومی (datacenter اي که به همگان service ميدهد) کيفيت تجهيزات و شبکه، پشتيبانی و قيمت منطقی هست که باعث کسب اعتبار ميشود نه قدمت!
    توی ايران خيلی datacenter های حرفه اي تر داريم که به صورت تخصصی فقط در اين زمينه فعاليت ميکنند و اعتبار و کيفيت بيشتری نسبت به dpi دارند.

Senior Member
    Thanks
    161
    مرسی از همه یکمی نیستم شرمنده...
    یعنی من الان بخوام تحقیق کنم و بدونم چندتا دیتا سنتر در ایران هست یک مرجع واحد وجود نداره؟ سازمان آمار یا جایی که مجوز بهشون میده ؟
    مثلاً [Only registered and activated users can see links. ] نوشته شهرداری تبریز دیتا سنتر زده خوب با این حساب بیشتر استان های کشو شهرداری هاشون یک دیتا سنتر دارند.
    حالا سروش , افرانت , IPM , پارس آنلاین , شرکت داده پردازی ایران , و شهرداری استان های مرکز کشور مثل اصفهان , تهران , تبریز , مشهد , تبیان , حرم رضوی و حتماً صنعت نقت و جاهای دیگه هم دارند .... خوب اینکه که تعدادشون خیلی زیاد می شه تقاضا هم هست ؟ یا پروژه های دولتی و اینهاست که اینها را پا بر جا نگه داشته/؟
    و در کل منظورم بیشتر اهداف داخلی بود چون فکر نکنم با این همه دیتا سنتر های مجهز و ارزون قیمت در جهان کسی بیاد از ما هاست یا فضا بگیره .
    در ارتباط با اینکه به شبکه اینترانت داخلی متصل هستند فک کنم حرف درستی باشه چون یک جا خوندم شرکت افرا به بیشتر به اصطلاح backbone های اینترنت داخلی متصل است.

بعد یک مسئله دیگه اینه که بیخ گوش ما دبی قرار گرفته در مقایسه با دیتا سنتر های دبی به نظرتون دیتاسنتر های ایرانی چطور هستند؟

و اینکه کسی اینجا به طور مستقیم با دیتا سنتر ها در ارتباط بوده؟

Special Member arman.mousavi آواتار ها
    Thanks
    87
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin1softco
    مرسی از همه یکمی نیستم شرمنده...
    یعنی من الان بخوام تحقیق کنم و بدونم چندتا دیتا سنتر در ایران هست یک مرجع واحد وجود نداره؟ سازمان آمار یا جایی که مجوز بهشون میده ؟
    مثلاً اینجا نوشته شهرداری تبریز دیتا سنتر زده خوب با این حساب بیشتر استان های کشو شهرداری هاشون یک دیتا سنتر دارند.
    حالا سروش , افرانت , IPM , پارس آنلاین , شرکت داده پردازی ایران , و شهرداری استان های مرکز کشور مثل اصفهان , تهران , تبریز , مشهد , تبیان , حرم رضوی و حتماً صنعت نقت و جاهای دیگه هم دارند .... خوب اینکه که تعدادشون خیلی زیاد می شه تقاضا هم هست ؟ یا پروژه های دولتی و اینهاست که اینها را پا بر جا نگه داشته/؟
    و در کل منظورم بیشتر اهداف داخلی بود چون فکر نکنم با این همه دیتا سنتر های مجهز و ارزون قیمت در جهان کسی بیاد از ما هاست یا فضا بگیره .
    در ارتباط با اینکه به شبکه اینترانت داخلی متصل هستند فک کنم حرف درستی باشه چون یک جا خوندم شرکت افرا به بیشتر به اصطلاح backbone های اینترنت داخلی متصل است.
    سلام،
    همانطور که وحيد جان گفتند آمار و جزييات دقيق در مورد datacenter های ايران در دسترس نيست
    اکثر سازمان های بزرگ و مهم دولتی ايران server farm خودشون رو دارند و از datacenter های ايرانی service نميگيرند, اين server farm هم مخصوص خودشون هست. سازمان های کوچک تر هم ميرند سراغ datacenter ها.
    در ضمن ميزبانی در ايران که فقط مخصوص ادرت دولتی نيست. خيلی از شرکت های ايرانی ، سايت های بازی online، سايت های خدماتی ايرانی ، ميل سرور های ايرانی و ... در ايران ميزبانی ميشوند.
    يکی از مهم ترين مسائل در ميزبانی server ها ايران، هزينه پهنای باند هست که باعث شده خيلی از سايت های ايرانی datacenter های کشور های ديگه رو به ايران ترجيح بدهند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin1softco
    بعد یک مسئله دیگه اینه که بیخ گوش ما دبی قرار گرفته در مقایسه با دیتا سنتر های دبی به نظرتون دیتاسنتر های ایرانی چطور هستند؟
    تمام سازمان ها و ادارت دولتی در ايران بايد سرور هاشون رو در ايران ميزبانی کنند اين يه قانونه.
    اگر هم بخوان از خارج از کشور بگيرند خيلی جاهای بهتر از کشور های همسايه هست مثل datacenter های انگلستان، فرانسه، آلمان و ....، مگر اين که ping خيلی براشون مهم باشه.datacenter های ايرانی کيفيت بدی ندارند ولی همانطور که گفتم هزينه پهنای باند بالاست.