صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 28

موضوع: تست سنتر در عراق

Senior Member Bayat آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط mesripoor.66 نمایش پست ها
    با سلام
    هفته ی پیش در تاریخ 5/4/1391 موفق به گذراندن آزمون CCNA شدم......
    تبریک به هر دوی شما دوستان و تشکر از گزارش آزمون. اگر ممکنه در مورد مسافرت و نحوه ورود و خروج از مرز و اقامت در سلیمانیه هم توضیح دهید...

مدیر بخش نشر دانش Yousef Naimi آواتار ها
    با سلام
    هفته ی پیش در تاریخ 5/4/1391 موفق به گذراندن آزمون CCNA شدم.با وجود اینکه مدرک CCNA در مقابل مدارکی که اساتید این انجمن موفق به گذارندن آن شده اند بسیار ساده و پیش پا افتاده هست ولی تصمیم گرفتم تجربیات و مراحل شرکت در آزمون را در اختیار دوستان دیگر قرار دهم.
    من کتابهای زیر را به طور کامل مطالعه کردم :
    1-ICND 1 official exam certification guide
    2-ICND 2 official exam certification guide
    3-ICND 1 Authorized self-study guide
    4-ICND 2 Authorized self-study guide
    برای تمرین تست ها نیز از دو سایت 9tut.com + examcollection استفاده کردم. در سایت 9tut.com سولات simulation به طور کامل توضیح داده شده است و بهترین منبع برای یادگیری و آمادگی برای این نوع سوالات میباشد.
    من در تست سنتری در شهر سلیمانیه عراق بنام avesta group آزمون دادم.هزینه ی پرداختی آزمون 450$ بود که 25$ تخفیف بهم دادند برای اینکه اولین ایرانی بودم که در تست سنترشان ازمون میدادم و در کل 425$ پرداخت کردم.نحوه ی هماهنگی برای ازمون نیز به این صورت بود که چند ماه قبل به تست سنترهای عراق ایمیل زده بودم و پرسیدم که از ایرانی ها ازمون میگیرند که گفتند خیر.این گذشت تا 3 هفته ی پیش که از طرف همین تست سنتر ایمیل اومد که گفته بود میتونه ازم ازمون رو بگیرند.خلاصه از طریق ایمیل و 2 نفر از دوستانم که زبان کردی بلد بودند هماهنگی های لازم رو انجام دادیم.نحوه ی پرداخت پول به صورت نقدی و در همان محل تست سنتر بود و اجازه ثبت نام از طریق سایت vue را ندادند.روز قبل هزینه را پرداخت کردیم و روز بعد آزمون را دادیم.خوشان تمامی مراحل ثبت نام را انجام دادند.مدارک لازم گذرنامه + (گواهینامه بین المللی یا کارت ملی یا شناسنامه) بود. تعداد تستها 48 عدد بود و زمانی که برایمان در نظر گرفتند 140 دقیقه بود که زمان زیادی بود و در حدود 50 دقیقه زمان اضافه آوردم.من با یکی از دوستان دیگر که در انجمن هم عضو هستند برای آزمون رفتیم و هر دو قبول شدیم.بعد از قبولی هم گزارش آزمون را بهم دادند و با 986/1000 قبول شدم و تمام!!
    امیدوارم این پست برای دوستانی که قصد شرکت در آزمون را دارند مفید واقع شود و اگر سوالی هست در خدمت دوستانم هستم.
    موفق و سربلند باشید.
    هزینه ی آزمون CCNA (با شماره 802-640) ، دقیقا 295 دلار است . نه بیشتر و نه کمتر (ممکن است برخی کشورهای اروپایی یا امریکایی مبلغی هم به عنوان مالیات اضافه کنند که آن هم در سایت pearsonVUE مشخص شده است).
    لذا اینها به شما تخفیف ندادند ، که 130 دلار هم اضافه گرفته اند و علت اینکه نگذاشتند شما خودتان در سایت رجیستر کنید هم همین بوده .
    هرچند ، با توجه به شرایط موجود ، شاید در خیلی موارد چاره ای جز پرداخت مبلغی اضافه نباشد ، اما خیلی مهم است که دوستان این نکات را بدانند تا به حق و حقوق خود آشنایی داشته باشند .

در هر حال موفقیت شما رو تبریک عرض می کنم و همچنین متشکرم که تجربیات خود را در اختیار سایرین قرار می دهید .
    موفق باشید .
    It's OK to fail, as long as you keep trying

CCNA - CCNA Security - CCNP R&S - CCNP Security

3. The Following 4 Users Say Thank You to Yousef Naimi For This Useful Post:

Senior Member m0hammad آواتار ها
    عرض سلام و تبریک
    با تشکر از آقای مصری پور
    گفتید که دوستانتون که کردی بلد بودند باهاشون هماهنگ کردند. اونجا زبان انگلیسی بلد بودند یا حتما باید کردی حرف بزنیم؟
    مغرور مشو به خود که خواندی ورقی
    زان روز حذر کن که ورق برگردد

My [Only registered and activated users can see links. ]

Junior Member esfahan2000 آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط Bayat نمایش پست ها
    تبریک به هر دوی شما دوستان و تشکر از گزارش آزمون. اگر ممکنه در مورد مسافرت و نحوه ورود و خروج از مرز و اقامت در سلیمانیه هم توضیح دهید...
    خروج از مرز از سمت سلیمانیه عراق نیاز به ویزا نداره فقط گذرنامه مهر میشه مثله ترکیه.

6. The Following User Says Thank You to esfahan2000 For This Useful Post:

Senior Member mesripoor.66 آواتار ها
    بله آقای نعیمی میدونم که هزینه ازمون 295$ هستش ولی واسه این گفتم تخفیف چون وقتی رفتیم اونجا گفت من قیمتم 450 هستش و روز بعد با کلی صحبت کردن 425 ازمون گرفت.توی ایمیل به من گفته 355$ ازت میگیرم و به دوست کردمون گفته بود 370.منم نهایتا گفتم 370 ازمون میگیره که وقتی رفتیم اونجا باکمال تعجب گفت 450 و فقط 25 تا کم کرد و حتی وقتی خیلی باهاش حرف زدیم گفت اگه نمیخای برو جای دیگه و متاسفانه راه دیگه ای نداشتم و مجبور شدم این مبلغ رو قبول کنم.
    برای صحبت باهاشون به زبان انگلیسی هم می تونید صحبت کنید مسلط بودند.
    برای رفتن هم ما رفتیم سنندج و از اونجا رفتیم سلیمانیه که از طریق مرز زمینی باشماق میرند.یکم اذیت شدیم مسیر زیاد بود و زمان زیادی توی اتوبوس بودیم.ویزا هم نمیخاد فقط توی مرز عوارض خروج از کشور 12000 تومن دادیم.برای اقامت هم هتل داره ولی ما مهمان یه خانواده عراقی بودیم.
    در کل برای من به نسبت دبی یا ترکیه رفتن از نظر هزینه خیلی کمتر بود. حتی با مبلغ زیادی که برای ازمون گرفت بازم به صرفه بود.

8. The Following 3 Users Say Thank You to mesripoor.66 For This Useful Post:

Senior Member Bayat آواتار ها
    ... هزینه ازمون 295$ هستش ..... توی ایمیل به من گفته 355$ ازت میگیرم و به دوست کردمون گفته بود 370.منم نهایتا گفتم 370 ازمون میگیره که وقتی رفتیم اونجا باکمال تعجب گفت 450 و فقط 25 تا کم کرد و حتی وقتی خیلی باهاش حرف زدیم گفت اگه نمیخای برو جای دیگه و متاسفانه راه دیگه ای نداشتم و مجبور شدم این مبلغ رو قبول کنم..
    ....
    با عث تاسفه که توی این اوضاع تحریم همه جانبه، همه لاشخورهای کشورهای دور و بر در عراق و دوبی و ترکیه، همه جوره از در ماندگی ایرانیها سوء استفاده می کنند...
    گرانی دلار یک طرف ... احجاف مضاعف تست سنتر یک طرف ... بهار 1390 هزینه این امتحان با دلار 1150 تومان حدود 340 هزارتومان میشد. در تیرماه 1391 (دلار 2050 تومان) با هزینه 295 دلار شده است: 600 هزارتومان، حدود دو برابر!
    و هزینه آن در جایی که دوستمون امتحان داده 870 هزارتومان!!! یعنی دو و نیم برابر! دویست و پنجاه درصد افزایش!

باید قبول کنیم که هزینه ایرانی بودن به طرز فجیعی افزایش یافته.
    ویرایش توسط Bayat : 07-01-2012 در ساعت 11:41 PM

10. The Following 6 Users Say Thank You to Bayat For This Useful Post:

نقل قول نوشته اصلی توسط Bayat نمایش پست ها
    باید قبول کنیم که هزینه ایرانی بودن به طرز فجیعی افزایش یافته.
    به نظر بنده توی این شرایط اگر کسی قصد گرفتن ویزای خارج از کشور رو نداره، نره امتحان بده ضرر نکرده.
    خدا رو شکر توی این رشته ندیدم مدرک گرا عمل کرده باشیم.

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط m0hammad نمایش پست ها
    به نظر بنده توی این شرایط اگر کسی قصد گرفتن ویزای خارج از کشور رو نداره، نره امتحان بده ضرر نکرده.
    خدا رو شکر توی این رشته ندیدم مدرک گرا عمل کرده باشیم.
    خوب با این مدارکم نمیتونین ویزا بگیرین البته ایجا جای بحثش نیست

Junior Member
    البته من فکر میکنم تو ایران جوی بر علیه مدارک واقعی سیسکو ( به قول بعضی از دوستان بین المللی ) ایجاد شده که دلیل اونهم برگزار نشدن امتحانات سیسکو در ایران و تبلیغات و سودجویی عده ای از شرکت هایی است که ادعای برگزاری دوره های سیسکو و اعطای مدارک سیسکو (جعلی) را دارند که خود اونها هم نه دارای مدارک واقعی سیسکو هستند و نه از طرف سیسکو تایید شدند با این حال من با این مطلب موافق هستم که همه چیز مدرک نیست ولی این تنها راه برای اثبات ادعای شما در مورد دانسته هاتون درباره محصولات سیسکو حداقل از نظر شرکت سیسکو است در ضمن من فکر میکنم مدرک گرا بودن در این مورد خیلی خوبه ( مدرک واقعی ) چون امتحانات سیسکو فقط امتحان تئوری نیستند و شما رو از لحاظ عملی هم مورد امتحان قرار میدهند من فکر میکنم کسی که بتونه از پس امتحان اصلی سیسکو بر بیاد مطمئنا قابلیت کار در محیط واقعی رو داراست البته این فقط نظر شخصی من بود.
    ویرایش توسط seravin : 07-01-2012 در ساعت 11:15 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط maziar205 نمایش پست ها
    خوب با این مدارکم نمیتونین ویزا بگیرین البته ایجا جای بحثش نیست
    در مورد این حرفتون، ممنون میشم من رو به یک رفرنس مناسب هل بدید.
    با تشکر

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین