صفحه 2 از 5 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 46

موضوع: چگونه در یک کشور دیگر در آزمون های سیسکو شرکت کنیم

Member
    با سلام خدمت شما آقای فرهادنیا
    میخواستم بدونم شما واسه ccna و ccnp چه منابعی رومطالعه کردید
    واینکه چه مدت طول کشید تا این مطالب رو یاد گرفتید وموفق شدید این مدارک رو بگیرید
    و اینکه هزینه هاش خیلی بالاست ؟
    با تشکر از شما استاد گرامی

Member
    یه سوال این ccie number رو با قبولی در آزمون لب اختصاص میدن ؟؟؟ یا written ??
    بعد اگه کسی مثلا ccie number روتینگ سوچیچینگش باشه 29956 و بعدا ccie security رو قبول بشه ccie numberesh همون 29956 هست ؟؟
    این شماره های ccie بر اساس کل شاخه های ccie هست ؟؟

Moderator farhadnia آواتار ها
    من برای گرفتن این مدارک کتاب های زیر رو خوندم:
    ccna:
    CCENT CCNA ICND1 Official Exam Certification Guide 2nd Edition
    CCENT CCNA ICND2 Official Exam Certification Guide 3Edition
    روت:
    CCNP ROUTE 642-902 Official Certification Guide
    CCNP ROUTE 642-902 Quick Reference
    سویچ:
    CCNP SWITCH 642-813 Official Certification Guide
    CCNP SWITCH 642-813 QUICK REFERENCE GUIDE
    تیشوت:
    CCNP TSHOOT 642-832 Official Certification Guide
    CCNP TSHOOT 642-832 Quick Reference

واینکه چه مدت طول کشید تا این مطالب رو یاد گرفتید وموفق شدید این مدارک رو بگیرید
    راستش قبل از اینکه من جدی برای گرفتن مدرک اقدام کنم به واسطه کارم که در رابطه با شبکه بود سیسکو رو تا حدودی بلد بودم و می تونستم روتر و سویچ رو برای مقاصد کاریم کانفیگ کنم ولی از زمان شروع جدی به مطالعه تقریبا یک سال و نیم طول کشید تا برای آزمون آماده بشم.
    و اینکه هزینه هاش خیلی بالاست ؟
    در مورد هزینه شما نیاز به 295 دلار جهت آزمون ccna و 600 دلار برای آزمون های ccnp دارید و همینطور نزدیک به 2 تا سه میلیون جهت مسافرت به یک کشور همسایه و اقامت 6 روزه. میشه گفت در مجموع با این قیمت دلار که در حال حاضر 2000 تمون هستش نیاز به 5 میلیون جهت گرفتن این مدارک دارید.

4. The Following 7 Users Say Thank You to farhadnia For This Useful Post:

یه سوال این ccie number رو با قبولی در آزمون لب اختصاص میدن ؟؟؟ یا written ??
    بعد اگه کسی مثلا ccie number روتینگ سوچیچینگش باشه 29956 و بعدا ccie security رو قبول بشه ccie numberesh همون 29956 هست ؟؟
    این شماره های ccie بر اساس کل شاخه های ccie هست ؟؟
    این عدد جادویی رو بعد از قبولی در آزمون lab اختصاص می دن و از عدد 1024 شروع شده.
    هر تعداد ccie که شما بگیرید عدد ccie شما ثابت می مونه و عوض نمی شه.
    هر کس که در یک آزمون ccie lab قبول بشه یک واحد به این عدد اضافه میشه.

6. The Following 6 Users Say Thank You to farhadnia For This Useful Post:

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhadnia نمایش پست ها
    این عدد جادویی رو بعد از قبولی در آزمون lab اختصاص می دن و از عدد 1024 شروع شده.
    هر تعداد ccie که شما بگیرید عدد ccie شما ثابت می مونه و عوض نمی شه.
    هر کس که در یک آزمون ccie lab قبول بشه یک واحد به این عدد اضافه میشه.
    استاد الان این عدد جادویی در چه محدوده ای از اعداد دهدهی قرار گرفته ؟؟؟

استاد الان این عدد جادویی در چه محدوده ای از اعداد دهدهی قرار گرفته ؟؟؟
    [Only registered and activated users can see links. ]

9. The Following 2 Users Say Thank You to farhadnia For This Useful Post:

در مورد تست سنترهای دبی و ابوظبی مشکل خاصی وجود داره ؟
    و اینکه مقرون به صرفه نیست که با مطالعه ی بیشتر یک بار واسه هر دو مدرک CCna ,CCNP اقدام کنیم؟
    و اگر لطف کنید در مورد نحوه ی مطالعه و آمادگی آزمون خودتون مثل منابع مطالعه و نمونه سوال یا هر نکته ای که مفید میدونید برامون بگید ممنون میشم.
    راستش اونجا هم مشکل خاصی نیست چون شنیدم در همین چند وقت اخیر چند نفر اونجا آزمون دادن و موفق به گرفتن مدرک شدن. فقط ممکنه یه مقدار استرس کار بالا باشه و اینکه طرف بخواد ازتون رشوه بگیره برای کاری که حق شماست.

بهترین حالت همینه که با یک بار سفر چندین آزمون رو pass کرد چون با این هزینه های گزاف سفر به یک کشور خارجی نمیشه برای یک ccna رفت و برگشت ، بهتره که در یک سفر چندین آزمون رو شرکت کنید. با این روش یک مقدار کار سخت میشه ولی عوضش هزینه های شما کمتر میشه.

در مورد نحوه مطالعه و اینکه چه جوری بخونیم که موفق به pass کردن آزمون ها بشیم به زودی یک وبینار برگزار میشه.

11. The Following 12 Users Say Thank You to farhadnia For This Useful Post:

Senior Member mesripoor.66 آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhadnia نمایش پست ها
    درسته

در مورد سوالات طبق قوانین سیسکو نمی تونم اطلاعاتی به شما بدم ولی مطمئنن زدن تست خیلی می تونه در قیولی شما کمک کنه.
    اولا تبریک میگم آقای فرهاد نیا ولی راجع به کامنت بالایی که گفته بودید البته قصد جسارت ندارم ولی شما که قصدتون کمک کردن به بچه هاست چرا از جواب دادن به این سوال صرف نظر کردید؟
    من یه سوال دارم؟آیا آزمون دادن ما ایرانی ها بر طبق قوانین سیسکو قانونی هستش؟

مسلمه که خیر و دقیقا و 100% داریم قوانین سیسکو رو نقض میکنیم ولی برام جواب شما که فرمودید بر طبق قوانین سیسکو نمی تونید اطلاعاتی بدید جالب بود!!!!اگه کارمون غیر قانونیه پس همش غیر قانونیه !
    بازم میگم قصد جسارت نداشتم.

13. The Following 2 Users Say Thank You to mesripoor.66 For This Useful Post:

Senior Member mesripoor.66 آواتار ها
    یه سوال دیگه؟اکثر دوستان که ازمون دادند توصیه می کنند که قبل از رفتن حتما از اینکه تست سنتر ازمون رو میگیره مطمئن بشیم ولی شما دقیقا عکس این مطلب رو فرمودید.ایا این کار عاقلانه ای هستش که مثلا پاشیم بریم ترکیه یا دبی بعد اونجا تازه دنبال تست سنتر بگردیم؟اینقدر ادم استرس داره که میخاد صد در صد مطمئن بشه که این همه راه که داره میره بیهوده نیست و حتما یک تست سنتر ازش ازمون رو میگیره.

مورد دیگه در رابطه با اینکه رشوه ندیم به تست سنتر ها و دوستانی که این کارو کردند اشتباه کردند خواستم بگم واقعا این موضوع غیر قابل پیش بینی هستش و وقتی علنا تست سنتر میگه حتی اگه از Vue ثبت نام کنی باید اضافه رو نقد بهم بدی راه حل شما در این مورد چی هستش؟؟؟دست از پا درازتر برگردیم ایران یا باید حرف زورش رو قبول کنیم فقط بخاطر ایرانی بودن؟؟

و مورد دیگه اینکه گفتید اسم و ادرس تست سنتری رو که رفتیم به بقیه نگیم!فلسفه این کار رو هم متوجه نمیشم.مسلما سیسکو میدونه که بعضی از تست سنترهاش دارند این کار رو انجام میدند ولی آخرش به سود هم تست سنتر هستش و هم به سود خود سیسکو ولی حالا بعضی وقتها میخاد اذیت کنه.حتی برای خرید تجهیزات مگه تحریم نیستیم پس چرا این همه تجهیز سیسکو داریم؟یعنی سیسکو نمیدونه این موضوع رو؟
    تست سنترهای دبی خیلی سال هستش که دارند ازمون میگیرند و خیلی ها هنوز هم دارند مکاتبه میکنند زنگ میزنند ولی مشکلی پیش نیومده . من خودم از خیلی از بچه ها راجع به مراحلی که برای ازمون دادن طی کردند پرسیدم و اسم تست سنتر رو هم پرسیدم و واقعا از کمکشون متشکرم چون واقعا ادم داره ریسک میکنه که یه سفر پر هزینه میره ایا ازش ازمون رو بگیرند یا نه خیلی مهمه و نمیشه بدون برنامه ریزی فقط دل رو به دریا زد و رفت تا ببینی چی میشه!البته شاید واسه من اینجوری بوده و برای بقیه این جوریه نباشه.
    استرس مراحل قبل از ازمون از استرس خود ازمون بیشتره،خودم موقع ازمون اصلا استرس نداشتم چون به خودم مطمئن بودم که سوالات رو بلدم و قبول میشم ولی به اینکه تست سنتر اذیت نکنه نه مطمئن نبودم و خیلی اذیت کننده بود.

15. The Following User Says Thank You to mesripoor.66 For This Useful Post:

جواب سوال های آقای mesripoor.66 رو من سعی می کنم خیلی خلاصه بدم...
    اول اینکه در مورد تماس با تست سنتر:
    من تجربه خودم رو می گم ، من قبل از رفتن با تست سنتر تماس گرفتم و تست سنتر به من گفت که از ایرانی ها آزمون نمی گیرم ولی بعدش وقتی حضوری اونجا رفتم بدون هیچ مشکلی ازم آزمون گرفت. شما خودت رو بزار جای مسئول تست سنتر اگر کسی رو نمی شناسید و بهتون زنگ بزنه و بگه مثلا فلان کار خلاف رو می کنید پشت تلفنی جوابتون چیه؟ ولی وقتی که طرف مقابل شما رو ببینی و بدونی فقط می خواد آزمون بده قطعا برخوردتون متفاوته. در ثانی در هر شهر بزرگ حداقل 5 یا بیشتر تست سنتر هست که از شما آزمون بگیره و در نهایت اصلا ریسکی در کار نیست. مثلا آقای نعیمی همه آزمون هاش رو چند ساعت قبل از آزمون و از طریق کارت اعتباری کارکنان هتل محل اقامتش ثبت نام کرد. آزمون دادن در یک کشور دیگه یعنی ریسک حتی اگر پشت تلفن به شما بگن ok هیچ نضمینی نیست که مسئول تست سنتر سر قولش بمونه ، شاهد این حرف هم تجربیات بعضی از بچه های همین فروم هستش.

در مورد رشوه:
    آخه چرا بی خودی اینقدر برای آزمون هول باشیم که هرچی طرف گفت بگیم ok در حالی که تست سنتر های فراوانی هستن که بدون کوچکترین مشکلی از شما آزمون می گیرن ، کافیه وقتی طرف میگه بهم پول بده تا ازت آزمون بگیرم شما بگید نه و برید سراغ تست سنتر بعدی یا حداقل یک بار رشوه بدید و دفعه بعد تحدیدش کنید که تخلفش رو به vue گزارش می دید ، شاید مشکل بعضی از بچه ها که سریع مقابل یک پاکستانی یا ایرانی یا عرب تسلیم میشن بلد نبودم زبان انگلیسی و ناتوانی در برقراری رابطه باشه.

در مورد غیر قانونی بودن آزمون ها از نظر سیسکو:
    اگر سیسکو این مورد رو برای شهروندان ایرانی غیر قانونی می دونست هرگز در مرکز خودش از ایرانی ها آزمون CCIE نمی گرفت این مشکل فقط به خاطر کم لطفی بعضی از هموطن ها و شهروندان برخی از کشور های همسایه در رابطه با بچه هایی هست که می خوان exam بدن در همین تهران خودمون یک آموزشگاه برای آزمون 200 دلاری 400 دلار طلب می کنه یا آزمون LPIC که کمتر از 200 دلاره رو 500 دلار می گیره ، شاید یک دلیل این همه شایعه در مورد آزمون نگرفتن از ایرانی ها همین افرادی باشن که دارن در این بازار پول درمیارن.

در مورد نگفتن اسم تست سنتر:
    شما این کار رو بکن تا 2500 نفر زنگ بزنن تست سنتر و بگن هفته بعد می خوایم بیام برا آزمون و هرگز نرن و این تست سنتر رو مشکوک کنه به اینکه این ایرانی ها حتما ریگی به کفششون هست. هر کی تست سنتر بخواد به راحتی از طریق سایت vue لیست ، آدرس و شماره تلفن تست سنتر ها رو می تونه پیدا کنه. شخصا در استانبول و انکارا هیچ تست سنتری رو نمی شناسم که از ایرانی ها آزمون نگیره و همین اطلاعات دقیق رو هم از تست سنتر های هند دارم. حالا یکی می خواد بره سلیمانیه و کلی رشوه بده و تو سر خودش و ملیتش بزنه برای یک pdf اون به خودش مربوطه.

17. The Following 10 Users Say Thank You to farhadnia For This Useful Post:

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین