صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 46

موضوع: چگونه در یک کشور دیگر در آزمون های سیسکو شرکت کنیم

Moderator farhadnia آواتار ها

چگونه در یک کشور دیگر در آزمون های سیسکو شرکت کنیم

این پست رو برای دوستانی که قصد شرکت در آزمون های بین المللی (خصوصا سیسکو) رو دارن ولی نمی دونن دقیقا باید چیکار کنن آغاز می کنم.
    در این پست از تجربیات خودم می نویسم و مراحلی که برای گرفتن certificate باید پشت سر گذاشت ، دوستان اگه سوالی داشتن همینجا مطرح کنن.

اولین نکته و کلیدی ترین نکته اینه که به هیچ عنوان با تست سنتر تماس تلفنی یا email ای نگیرید ، این خلاف چیزیه که احتمالا شنیدید ولی جدا از این کار پرهیز کنید. دلیلش اینه که معمولا تست سنتر ها به کسانی که تلفن می زنن و یا ایمیل می دن اعتماد نمی کنن یا خیلی راحت می گن ، نه نمی گیریم یا می گن که خودت مسئولی و اگه دوست داری بیا ولی قولی نمی دیم که در هر دو حالت شما نا امید می شید در تجربه خود من در تماس تلفنی با تست سنتر به وضوح به من گفت که از شهروندان ایرانی exam گرفته نمی شه ولی بعد از اینکه من حضورا اونجا رفتم حتی با وجود دیدن پاسپورتم هیچ اشاره ای به ایرانی بودنم نکرد و گفت مشکلی نداری. دلیل این رفتار ممکنه این باشه که تست سنتر ها نمی دونن واقعا طرف مقابل می خواد بیاد آزمون بده و شک می کنه که ممکنه تماس تلفنی از طرف بازرسان vue باشه یا اینکه تست سنتر رقیب می خواد مچش رو بگیره پس به تماس تلفنی اکتفا نکنید و حتما باید مراجعه حضوری داشته باشید و بابت نگرفتن امتحان هم اصلا نگران نباشید چون در هر شهری چندین تست سنتر وجود داره که از این چند تست سنتر حتما یکیشون ازتون امتهان میگیره.

مورد بعدی هم اینه که به هیچ عنوان پول الکی به مسئول تست سنتر ندید بهترین حالت اینه که قبلش از طریق سایت vue آزمون ها رو رجیستر کنید و سر موقع برید و آزمون بدید و الا پول بی خودی دادن به کسانی که ازتون تقاضای رشو می کنن کار اشتباهیه و این باعث می شه که نفر بدی که می ره اونجا هم مجبور بشه رشوه بده ، فقط در حالتی که خود مسئول تست سنتر آزمون هاتون رو ثبت می کنه دادن مقداری پول برای هر آزمون معقول و قابل قبوله.

برای سفر بهتره شهرهایی رو انتخاب کنید که ایرانی های کمتری قبلا رفتن ، چون متاسفانه با نوع برخورد خاصی که بعضی از بچه ها می کنن یا تست سنتر ها رو پر رو می کنن و انتظار دادن مقدار زیادی پول اضافه از شما دارن یا اصلا بهتون می گن نه. در حال حاضر شهر های آنکارا ، استانبول ، باکو ، دهلی و بنگلر و اگر بودجه کافی دارید چین یا مالزی جای مناسبی برای آزمون دادنه.

شما برای آزمون نیاز به دو مدرک شناسایی معتبر عکس دار دارید که می تونید از ترکیب پاسپورت و گواهی نامه بین المللی و یا پاسپورت و کارت پایان خدمت سربازی ( ترجمه شده ) استفاده کنید.

در زمان آزمون سعی کنید در تست سنتر رفتار معقولی داشته باشید اجازه ندید استرس زیاد بر روی رفتار شما تاثیر بزاره و با حالت حق به جانب با مسئول تست سنتر صحبت کنید و اگر بهتون نه گفت به راحتی بپذیرید چون در همون شهر حداقل دو یا سه تست سنتر دیگه هست که از شما با روی باز آزمون بگیره.

به بهترین تست سنتر یک شهر مراجعه نکنید سعی کنید یک تست سنتر معمولی و درجه دو انتخاب کنید چون جاهای خلوت تر بیشتر مشتاق هستند که از شما آزمون بگیرن.

شما می تونید با هر ترتیبی آزمون های سیسکو رو پاس کنید یعنی نیاز نیست حتما CCNA رو بگیرید بعد CCNP امتحان بدید می تونید اول route و switch رو آزمون بدید و بعد آزمون CCNA رو pass کنید ولی باید بدونید تا route ، Switch ، tshoot و ccna رو پاس نکرده باشید به شما CCNP نمی گن و مدرکش رو هم دریافت نمی کنید.

در هر روز می تونید چندین آزمون رو شرکت کنید و حتی بسته به استعداد و توانایی خودتون می تونید در یک روز هم آزمون ccna رو پاس کنید و هم سه آزمون ccnp و آزمون های مدارک دیگه رو.

بلافاصله بعد از آزمون ، نمرتون روی صفحه نمایش ظاهر نمیشه بلکه بعد از آزمون برای شما یک نظر سنجی میاد که سوالاتش در مورد زمان رسید شما تا تست سنتر و سطح سوالات و از این جور چیز هاست در این فاصله exam repoart شما پرینت میشه و بعد از اینکه محل آزمون رو ترک کردید به شما داده میشه.

وقتی وارد محل آزمون می شید به هیچ عنوان حق ترک محل آزمون رو ندارید تا انتهای آزمون اگر به هر دلیلی محل آزمون رو ترک کنید همون لحظه exam شما تمام میشه.

در آزمون هم علامت ? کار می کنه و هم در بعضی از قسمت ها tab معمولا جاهایی که دیگه دستور خاصی نداره tab رو غیر فعال کردن که اون هم مشکلی نیست چون شما برای دیدن املای صحیح دستور می تونید از علامت ? استفاده کنید.

در زمان قبل از آزمون به شما یک ماژیک و یک تخته وایت برد کوچیک داده میشه که می تونید به عنوان چرک نویس ازش استفاده کنید و در انتهای آزمون باید اونو به مسئول تست سنتر برگردونید.

در زمان آزمون زیاد حرکت نکنید و سرتون رو نچرخونید و اگر خسته شدید همنجای خدتون یک کم به صندلی تکیه بدید چون در مدت زمان آزمون رفتار شما توسط دوربین مانیتور میشه و اگر احساس بشه قصد تقلب یا صحبت با نفر کناری دارید ممکنه آزمونتون رو قطع کنن.

اگر مشکلی پیش اومد فقط دستتون رو بالا ببرید تا مسئول تست سنتر متوجه شما بشه و به کار شما رسیدگی کنه.

به هیچ عنوان آدرس یا شماره تست سنتر رو در فروم های و جاهای عمومی اعلام نکنید چون این باعث میشه که 2000 نفر الکی برای تست زبان انگلیسیشون به تست سنتر زنگ بزنن و اون از آزمون گرفتن از ایرانی جماعت منصرف کنن.

در محل آزمون کمد های کوچکی وجود داره که شما می تونید اونجا تلفن همراه یا لپتاپتون رو قرار بدید و قفلش کنید و کلید رو با خودتون تا پایان آزمون نگه دارید پس نگران وسائل همراتون نباشید.

اگر سوالی بود همینجا بنویسید.
    ویرایش توسط farhadnia : 07-11-2012 در ساعت 01:18 PM

Special Member
    شنیدیم که cisco یا vue ، یادم نیست کدومشون بودن که میگن از ملیت ایرانی و چند تای دیگه امتحان نمیگیریم
    با این اوصاف اگه تست سنتری بیاد و از یک ایرانی امتحان بگیره آیا ممکنه سیسکو بیاد و یه روز لیست سرتیفیکت دارهارو غربال کنه و شخص رو در black list بزاره؟
    برای ارسال مدرک باید آدرس محلی در خارج ایران رو به تست سنتر بدیم؟ فرضا یه هتل همونطرفا ؟!

3. The Following User Says Thank You to farid_nasiri For This Useful Post:

شنیدیم که cisco یا vue ، یادم نیست کدومشون بودن که میگن از ملیت ایرانی و چند تای دیگه امتحان نمیگیریم
    با این اوصاف اگه تست سنتری بیاد و از یک ایرانی امتحان بگیره آیا ممکنه سیسکو بیاد و یه روز لیست سرتیفیکت دارهارو غربال کنه و شخص رو در black list بزاره؟
    برای ارسال مدرک باید آدرس محلی در خارج ایران رو به تست سنتر بدیم؟ فرضا یه هتل همونطرفا ؟!
    دقیقا ، باید در اکانت vue یک آدرس خارج از ایران را ثبت کنید و اصلا نگران ملیت نباشید چون پاسپورت شما یا هر مدرک شناسایی که همراهتون باشه در جایی ثبت نمیشه و فقط برای اینه که بدونن همون فردی هستی که ادعا می کنی فقط قبل از آزمون از شما عکس گرفته میشه و در سیستم به همراه نمونه امضاتون ثبت میشه.

5. The Following 5 Users Say Thank You to farhadnia For This Useful Post:

Special Member
    okk پس یعنی ملیت هیچ کجای این جریان ثبت نمیشه؟ البته Vue طی رجیستر آنلاین میخواد اونم میزنیم بورکینافاسو اما سیسکو کاری نداره و صرفا ادعای ما کافیه.درسته؟

7. The Following User Says Thank You to farid_nasiri For This Useful Post:

Senior Member m0hammad آواتار ها
    سلام
    مهندس جان اول تشکر می کنم بابت این لطفت و در اختیار گذاشتن تجربیات مفیدت.
    دوم، تشابه سوالات به مجموعه سوالات testking چقدر نزدیک بود؟
    سوم، آیا اگر با یک شهروند اون کشور بریم برای امتحان دادن و اون بابا، باهاشون صحبت کنه، تاثیری در کم کردن گیرهای احتمالیشون داره؟
    ممنونم
    مغرور مشو به خود که خواندی ورقی
    زان روز حذر کن که ورق برگردد

My [Only registered and activated users can see links. ]

Special Member perspolis آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط farid_nasiri نمایش پست ها
    بورکینافاسو
    ای جون من حالا این همه جا

Special Member asghari70 آواتار ها
    black list بزاره؟
    این جریان black list چیه ؟ تا جایی که من میدونم چرت و پرته :دی

Special Member hejran_ha آواتار ها
    با سلام وتشکر.
    میخاستم بدونم جاهای مثل کردستان عراق (سلیمانه - هولیر و ... ) جای خوبی هستند؟؟؟ چون من خیلی به کردستان عراق نزدیک هستم ، و یک سوال دیگه امتحانات حتما به زبان انگلیسی است ؟؟؟

Senior Member
    با سلام و تشکر از پست مفیدتون

در مورد تست سنترهای دبی و ابوظبی مشکل خاصی وجود داره ؟
    و اینکه مقرون به صرفه نیست که با مطالعه ی بیشتر یک بار واسه هر دو مدرک CCna ,CCNP اقدام کنیم؟
    و اگر لطف کنید در مورد نحوه ی مطالعه و آمادگی آزمون خودتون مثل منابع مطالعه و نمونه سوال یا هر نکته ای که مفید میدونید برامون بگید ممنون میشم.

هزاران سپاس
    No Risk No Reward

okk پس یعنی ملیت هیچ کجای این جریان ثبت نمیشه؟ البته Vue طی رجیستر آنلاین میخواد اونم میزنیم بورکینافاسو اما سیسکو کاری نداره و صرفا ادعای ما کافیه.درسته؟
    درسته
    دوم، تشابه سوالات به مجموعه سوالات testking چقدر نزدیک بود؟
    در مورد سوالات طبق قوانین سیسکو نمی تونم اطلاعاتی به شما بدم ولی مطمئنن زدن تست خیلی می تونه در قیولی شما کمک کنه.
    سوم، آیا اگر با یک شهروند اون کشور بریم برای امتحان دادن و اون بابا، باهاشون صحبت کنه، تاثیری در کم کردن گیرهای احتمالیشون داره؟
    فکر نکنم مفید باشه.
    میخاستم بدونم جاهای مثل کردستان عراق (سلیمانه - هولیر و ... ) جای خوبی هستند؟؟؟ چون من خیلی به کردستان عراق نزدیک هستم ، و یک سوال دیگه امتحانات حتما به زبان انگلیسی است ؟؟؟
    در این مورد اطلاعی ندارم ولی آزمون به زبان های ژاپنی و انگلیسی و اگه اشتباه نکنم روسی فابل انجامه.

14. The Following 5 Users Say Thank You to farhadnia For This Useful Post:

صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین