صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 23

موضوع: پرسش و پاسخ درباره بازار کار بین المللی با سیروس مفدسیان (CCIEx3#21862 (RS,Voice,SPv3

Special Member A.Jalali آواتار ها
    با سلام
    تجربه کار در خارج از کشور را ندارم اما دوستانی دارم که سابقه خوب یا بهتر بگویم رزومه خوبی در ایران داشتند و الان امریکا هستند وقتی در خصوص ارائه سابقه در انجا سئوال کردم گفتند هر جا که مراجعه کردند فقط از انها رزومه کار در امریکا میخواستند و رزومه ایرانیشان اصلا قبول نشد. بنابراین بهتر است سئوالم را اینگونه مطرح کنم:
    این جمله صحیح است :؟
    کار در ایران فقط به درد کسب تجربه میخورد و به هیچ عنوان قابل عرضه در هیج جای دنیا نیست .(منظورم کار در زمینه کاری it است)

Junior Member
    @saman-net: مدرک دانشگاهی اعتبار خاسی برای پیدا کردن کار نداره. مدارک vendor ها ملاک معتبری برای شرکت ها است.
    @mehran_2: من قبلا این رو بهش اشاره کردم. بدون سابفه کار local کار پیدا کردن بسیار مشکل است ولی شدنی است. سعی کنید CCNP یا مدارک بالاتر و از vendor های مختلفی بگیرید. بهترین کار اینه که به اون کشور مهاجرت کنید و بعد دنبال کار بگردید.دوستانی هستند که اونجا کمک کنند به پیدا کردن کار.
    @yashar1989: بله میشه
    @vahid:باید اطلاعات وسیعی داشته باشید. network engineer ففط cisco نیست. از vendor های دیگه هم باید اطلاع داشته باشید.
    @A.Jalali: داشتن سابفه کار نشان دهنده تجربه شماست برای شرکت ها ولی متاسفانه چون offshore است ملاک معتبری برای شرکت ها نیست.

3. The Following 8 Users Say Thank You to Sirus.m For This Useful Post:

Junior Member
    سلام
    آقای مقدسیان یکی از دوستانم که تو استرالیا هست گفته بود که توی رزومه اگر هم مدارک مایکروسافت داریم هم مدارک سیسکو باید یکی از vendor ها نوشته بشه . یا سیسکو یا مایکروسافت . چون کارفرما میگه تخصص کافی توی هیچ کدومش نداری وقتی هر دو vendor توش قید شده باشه . این درسته ؟

میشه یک نمونه رزومه قرار بدید

Special Member saman-net آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sirus.m نمایش پست ها
    @saman-net: مدرک دانشگاهی اعتبار خاسی برای پیدا کردن کار نداره. مدارک vendor ها ملاک معتبری برای شرکت ها است.
    ممنونم از اینکه جواب بنده رو دادید

اما منظور من چیز دیگه بود . کل سوال من اینه که : من فقط دارم کتاب ها و منابع مربوط به دوره های vendor را مطالعه میکنم و بدون اینکه برم سراغ گرفتن مدرکش دوره های دیگه رو یاد میگیریم ( به صورت خود خوان) حالا من که مدرکی ندارم میتونم برای گرفتن کار اقدامی کنم ؟ یا اینکه مدارک vendor ها لازمه گرفتن کار است؟

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط saman-net نمایش پست ها
    ممنونم از اینکه جواب بنده رو دادید

اما منظور من چیز دیگه بود . کل سوال من اینه که : من فقط دارم کتاب ها و منابع مربوط به دوره های vendor را مطالعه میکنم و بدون اینکه برم سراغ گرفتن مدرکش دوره های دیگه رو یاد میگیریم ( به صورت خود خوان) حالا من که مدرکی ندارم میتونم برای گرفتن کار اقدامی کنم ؟ یا اینکه مدارک vendor ها لازمه گرفتن کار است؟
    ایشون در سمینار ذکر کردن که داشتن مدرک در بسیاری از موارد پیش نیاز فرستادن روزمه هست ..... یعنی مثلا فقط کسانی که فلان سرتفیکیت رو دارند اقدام میکنند ...حتی اگر موردی هم باشه بعیده در رقابت با دارندگان مدرک موفق باشید ...
    اصلا فلسفه مدرک های vender اینه که کارفرما دیگه مجبور نباشه دانش شما رو بسنجه ....

-----------------------------------------------------------------------------------------
    ویرایش توسط netstudent : 09-16-2012 در ساعت 06:01 AM

7. The Following 4 Users Say Thank You to netstudent For This Useful Post:

Junior Member
    با سلام خدمت آقای مهندس مقدسیان ،
    مطالب سمینار خیلی خوب بود و بسیار بسیار مرسی برای وقتی که گذاشته بودید . هرچند متاسفانه کیفیت صدا خیلی اذیت کرد و یه جاهایی اصلا واضح نبود .

چند تا سوال از خدمتتون داشتم و خیلی ممنون می شم اگر جواب بدهید :
    1- اگر بخواهم کاری بگیرم که صرفا سیسکویی باشه طبق توضیحات شما باید Senior or Junior Network Engineer باشه درسته ؟ آیا می شه در بدو ورود از این مرحله شروع کرد یا باید رفت سراغ Desktop support ها ؟؟؟ بدون تجربه کاری در استرالیا امکان پذیر هست یا رویایی هست ؟

2- به نظر شما تقریبا چه قدر زمان باید در نظر بگیرم برای پیدا کردن کار در هر پستی ( چند هفته باید از جیب بخورم ) ؟

3- به اهمیت Firewall ها چندبار اشاره کردید .برای گرفتن کار CCIE خالی کافی هست یا باید firewall , checkpoint و این چیزها رو هم بلد بود؟ جی مدرک هایی کنار CCIE Routing به کار پیدا کردن خفن کمک می کنه ؟ CCNA Security ? Checkpoint ?

4- در این پست فرموده اید " دوستانی هستند که اونجا کمک کنند به پیدا کردن کار " . لطف کنید بیشتر توضیح بدهید .

پیشاپیش خیلی ممنون از وقت واطلاعاتتون .
    ویرایش توسط goldenshiraz : 09-17-2012 در ساعت 07:50 PM

Junior Member
    چند نکته برای همه دوستان:
    -create a Linkedin profile
    -رزومه و مدرک و حتی CCIE فقط شمارو به مرحله مصاحبه می رسونه نه رد شدن از مصاحبه.
    - اگر شما CCIE داشته باشید بدون سابقه کار و تجربه کاری. این شما رو در موقعیت بسیار بدی قرار میده. چون انتظار دارند شما حداقل 5 سال تجربه داشته باشید.
    - شما نمی تونید برای help desk or Junior role اقدام کنید وقتی توی رزومه شما CCIE هست. از طرفی برای senior role هم نمی تونید اقدام کنید چون سابقه کاری و تجربه ندارید.
    - باز هم تاکید میکنم این تصور که گرفتن CCIE باعث خواهد شد که شما یک کار senior پیدا کنید بدون سابقه کاری کافی٬ اشتباه است.
    @sa_n:بله درسته. نکته منفی است که همه چیز توی رزومه شما باشه. سعی کنید روی یک شاخه تمرکز کنید.Cisco/Microsoft/unix
    @saman_na: بدون مدرک موسسات کار یابی اصلا رزومه شما رو در نظر نمی گیرند. احتمال به مصاحبه رسیدن شما بسیار پایین میاد.
    @goldenshiraz:
    1- See above
    2- 2 تا 9 ماه
    3-Again see above tips. باید مدارک دیگه هم داشته باشید. Search "Security Cisco CCIE" in [Only registered and activated users can see links. ]
    4-دوستانی که توی این زمینه مشغولند توی کشور مبدا بهتون کمک می کنند.
    ویرایش توسط Sirus.m : 09-16-2012 در ساعت 08:02 AM

10. The Following 7 Users Say Thank You to Sirus.m For This Useful Post:

Junior Member
    جناب مهندس ممنون برای جواب هاتون .

یه سئوال فنی :
    هر موقع من توی سایت seek زدم 300-400 تا شغل برای پست desktop support و 100-150 برای ccnp -ccie فقط در سیدنی اومده . یعنی ظاهرا تقاضا باید خیلی زیاد باشه و نیرو کم !!! ؟ یعنی ظاهرا نباید کار گرفتن سخت باشه حتی برای تازه واردین ( بدون سابقه کار در استرالیا ) و نباید زیاد طول بکشه ؟؟؟ البته فقط ظاهرا این جوریه ولی همه مثل شما چیزهای دیگه ای می گن که قطعا صحبت شما درسته . این تناقض مال چی هست ؟

مرسی .
    ویرایش توسط goldenshiraz : 09-16-2012 در ساعت 11:59 AM

Junior Member
    جناب مهندس ،
    یه سئوال دیگه هم داشتم ، ممنون می شم جواب بدهید :
    در خیلی از درخواست های شغلی گفتن باید F5 load balancing بلد باشید . در سایت F5 رفتم خیلی دوره ها و مدارک گوناگونی داره . دقیقا کدومش بدرد CCIE می خوره و منظور این شرکت ها هست ؟ باید دورشو رفته باشیم یا فقط knowledge اونو داشته باشیم ؟

Junior Member
    با سلام ،

می خواستم بدونم ، در استرالیا Voice بازار کار بهتری داره یا secuirty ? اگه من ccnp routing & switching داشته باشم و بخواهم CCNA یکی از دو مورد بالا رو انتخاب کنم ، به نظرتون کدومش بهتره ؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین