صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 38

موضوع: از من بپرسید!

نقل قول نوشته اصلی توسط Red-Line نمایش پست ها
    سلام

مهندس جان جسارتا ببخشید اگر براتون مقدور هست میتونید بگید چه مدارکی دارید ؟!

با تشکر
    من CCIE written رو سال قبل قبول شدم و 3 ماه دیگه دومین تلاشم رو برای CCIE Lab خواهم کرد. البته من 4 تا MCP خودم رو سال 2002 گرفتم.
    ویرایش توسط mohammadimani : 10-27-2012 در ساعت 06:52 PM

2. The Following 5 Users Say Thank You to mohammadimani For This Useful Post:

Junior Member
    سلام من دانشجوی ترم 3 ارشد معماری کامپیوتر هستم برای پایان نامه موضوع Qos رو برداشتم موضوعات زیادی تو نت خوندم کتاب
    Cisco Press - Ip Telephony Self-Study Cisco Qos Exam Certification Guide_Second Edition_2006
    رو هم از انتشارات سیسکو دارم میخونم البته تازه شروع کردم و چون لاتین هست و حجم اطلاعات هم خیلی بالاست نمی تونم درست تمرکز کنم و موضوعات قبلی یادم میرن و نمیتونم مطالب رو درست یاد بگیرم،به نظر شما همین کتاب رو بخونم یا روشم رو عوض کنم اگر هم یه pdf کامل و فارسی در مورد Qos سراغ دارین بهم بگین
    با تشکر محمد

نقل قول نوشته اصلی توسط Dezboy نمایش پست ها
    سلام من دانشجوی ترم 3 ارشد معماری کامپیوتر هستم برای پایان نامه موضوع Qos رو برداشتم موضوعات زیادی تو نت خوندم کتاب
    Cisco Press - Ip Telephony Self-Study Cisco Qos Exam Certification Guide_Second Edition_2006
    رو هم از انتشارات سیسکو دارم میخونم البته تازه شروع کردم و چون لاتین هست و حجم اطلاعات هم خیلی بالاست نمی تونم درست تمرکز کنم و موضوعات قبلی یادم میرن و نمیتونم مطالب رو درست یاد بگیرم،به نظر شما همین کتاب رو بخونم یا روشم رو عوض کنم اگر هم یه pdf کامل و فارسی در مورد Qos سراغ دارین بهم بگین
    با تشکر محمد
    سلام. من یادم نمیاد هیچوقت کتاب فارسی برای این مسائل خونده باشم. البته مطمئنم کتابهای خوبی هست ولی توصیه شدید من به شما اینه که انگلیسی تون رو قوی کنید. این مسئله روی همه جوانب زندگیتون تاثیر خواهد داشت. به هر حال اگر جایی مشکل داشتید خوشحال میشم راهنمایی کنم.
    این تورنت رو تو گوگل سرچ و داونلود کنید که هر کتابی از سیسکو بخواید توش هست.
    300_Cisco_Press_Books_(CCNA_DA_CCNP_DP_CCIE_MANY_O THERS)-((Demonoid.me)).torrent

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadimani نمایش پست ها
    سلام. من یادم نمیاد هیچوقت کتاب فارسی برای این مسائل خونده باشم. البته مطمئنم کتابهای خوبی هست ولی توصیه شدید من به شما اینه که انگلیسی تون رو قوی کنید. این مسئله روی همه جوانب زندگیتون تاثیر خواهد داشت. به هر حال اگر جایی مشکل داشتید خوشحال میشم راهنمایی کنم.
    این تورنت رو تو گوگل سرچ و داونلود کنید که هر کتابی از سیسکو بخواید توش هست.
    300_Cisco_Press_Books_(CCNA_DA_CCNP_DP_CCIE_MANY_O THERS)-((Demonoid.me)).torrent
    تشکر بابت راهنماییت.
    فقط اگه میشه به طور خلاصه برام توضیح بده qos توی یه شبکه چه طور اتفاق میفته،یعنی مثلا وقتی درخواست یه ویدئو میدم تو یه شبکه مثلا WAN مراحل شکل گیری درخواست من و خوردن تگ روی درخواستم که qos انجام بشه چه طوره(فقط بگو فلان جا از اون الگوریتم ها استفاده میشه و..)
    مطالب زیادی خوندم از جمله یه pdfفارسی نوشته آقای زند ولی خیلی توهم توهم توضیح داده میغهمم چی گفته ولی هنوز درست حسابی برام جا نیافتاده.
    درواقع یه فلوچارت میخوام راجب مراحل qos که تو ذهنم بذرام و طبق اون مطالب رو یادبگیرم.

Junior Member Mosayeb آواتار ها
    سلام. آقای ایمانی در صورت امکان سوال منو که اینجا پرسیدم جواب بدین.ممنون.
    [Only registered and activated users can see links. ]
    پست شماره 50
    ویرایش توسط Mosayeb : 12-21-2012 در ساعت 09:59 PM
    همیشه همان تغییری باش که می خواهی در دنیا ببینی

خوب، میتونم با یه مثال معمولی دقیقا بگم qos چه مکاتیزمی داره: هر جا bandwidth کم داریم میریم سراغ qos. یعنی اگر میزان bandwidth کامل استفاده نشه اصلا qos فعال نمیشه، حتی اگر تنظیم شده باشه.
    Qos یعنی زندگی کارمندی! زنت یه لیست خرید بهت میده و میری فروشگاه ولی چون پولت(bandwidth) زیاد نیست مجبوری از هر چی کمتر برداری. چند روش برای این کار هست.
    یه زمانی چند جور ترافیک داری که همه به یه اندازه مهم هستند پس میای در policy-map که ایجاد میکنی یه bandwidth مشخص به هر نوع ترافیک میدی و طبیعتا اگر یک نوع تراففیک در مواقعی به همه میزانی که بهش اختصاص دادی استفاده نداشت اضافه اون بین بقیه تقسیم میشه (مثلا به زنت پول ماهیانه دادی و خودت هم برای خودت یه قداری برداشتی. بهش میگی گر خودم همه رو خرج نکنم میدمش به تو!) در یک policy-map این کار با دستور bandwidth یا bandwidth percent انجام میشه.
    یه زمانی یه خریدی داری که نمیشه ازش کمتر برداری یا پولش کمتر شد اضافش رو به بقیه زخمات بزنی. مثلا مجبوری اجاره رو بدی یا شربت ویتامین بچت رو بخری. راه هم نداره عقب بندازیش. در مورد شبکه ترافیک voice این حساسیت رو داره، نه میشه تاخیر انداختش و نه میشه براش کم گذاشت پس دستور priority رو مینویسی و میگی این مقدار bandwidth برای تو و مال تو ولی یه هرحال اگر ترافیکهای دیگه کمتر بشن چیزی بیشتر به تو نخواهم داد.
    یه زمانی هست که اون سر قضیه (مثلا ISP) میگه آقا، فقط با این سرعت (rate) میتونی از لینک من استفاده کنی و نه بیشتر. همینه که هست پس از دستور police استفاده میکنی و میگی بیشتر از این ترافیک نباید فرستاده بشه.
    و همینطور دستورات دیگه کاربردهای دیگه داره. پس اگر یه ترافیک مثل ویدئو داری مجبوری بذاریش تو priority چون ترافیک با تاخیر یعنی تصویر به هم ریخته.
    مسئله بعدی اینه که هر روتر یا سویچی local باید qos تنظی کنه پس هر جایی احساس میکنی لازمه باید این تنظیمات رو انجام بدی.
    و در نهایت marking رو هم داریم. ترافیکهای خاص رو به روشهای مختلف پیدا میکنیم و برچسب میزنیم و موقع ایجاد policy-map میگیم هر نوع ترافیک(با توجه به اون برچسب یا روشهای دیگه) چه رفتاری باهاش بشه.
    این کلیت بود. اگر سئوال دقیقتر بپرسی بهتر میتونم توضیح بدم.

8. The Following 10 Users Say Thank You to mohammadimani For This Useful Post:

Special Member hashem_wolf آواتار ها
    فیلم های ضبط شده که فروموده بودید به کجا رسید اپلودش؟
    MTCNA-MTCRE-MTCWE mikrotik

نقل قول نوشته اصلی توسط hashem_wolf نمایش پست ها
    فیلم های ضبط شده که فروموده بودید به کجا رسید اپلودش؟
    متاسفانه اینترنت پرسرعت برای آپلود ندارم ولی اگر از دوستان کسی هست زحمتش رو بکشه بدم بهش.

11. The Following 2 Users Say Thank You to mohammadimani For This Useful Post:

Junior Member
    من سرعت اینترنتم بد نیست اگه خواستین خوشحال میشم که بتونم کمکی در این رابطه کنم
    Do not try It,
    Do It
    سعی نکن انجام بدی
    انجام بده . . .

13. The Following User Says Thank You to soheil_nazari For This Useful Post:

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_nazari نمایش پست ها
    من سرعت اینترنتم بد نیست اگه خواستین خوشحال میشم که بتونم کمکی در این رابطه کنم
    لطف می کنید آدرس و شماره تون رو به من بدبد تا بیارم براتون زخمتش رو بکشید.

15. The Following 3 Users Say Thank You to mohammadimani For This Useful Post:

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع