صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 38

موضوع: از من بپرسید!

Junior Member
    تشکر بابت توضیحات مفیدتون
    فعلا دارم مظالعه میکنم اگر سوالی پیش اومد حتما مزاحم میشم
    درضمن من میخوام برا پایان نامه با شبیه سازNSیه الگوریتم بنویسم و توی یه شبکه قرار بدم که بتونه voiceرو الویت بده یا مثلا یه الگوریتم صف بندی مناسب که بتونه صدا رو با کیفیت خوب ارائه بده ویا هر موردی که بشه روش کار کرد برا کیفیت voiceدر شبکه شما تا حالا با NSکار کردید؟
    اگر کمک کنید برای راهنمایی های اولیه ممنون میشم
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadimani نمایش پست ها
    خوب، میتونم با یه مثال معمولی دقیقا بگم qos چه مکاتیزمی داره: هر جا bandwidth کم داریم میریم سراغ qos. یعنی اگر میزان bandwidth کامل استفاده نشه اصلا qos فعال نمیشه، حتی اگر تنظیم شده باشه.
    Qos یعنی زندگی کارمندی! زنت یه لیست خرید بهت میده و میری فروشگاه ولی چون پولت(bandwidth) زیاد نیست مجبوری از هر چی کمتر برداری. چند روش برای این کار هست.
    یه زمانی چند جور ترافیک داری که همه به یه اندازه مهم هستند پس میای در policy-map که ایجاد میکنی یه bandwidth مشخص به هر نوع ترافیک میدی و طبیعتا اگر یک نوع تراففیک در مواقعی به همه میزانی که بهش اختصاص دادی استفاده نداشت اضافه اون بین بقیه تقسیم میشه (مثلا به زنت پول ماهیانه دادی و خودت هم برای خودت یه قداری برداشتی. بهش میگی گر خودم همه رو خرج نکنم میدمش به تو!) در یک policy-map این کار با دستور bandwidth یا bandwidth percent انجام میشه.
    یه زمانی یه خریدی داری که نمیشه ازش کمتر برداری یا پولش کمتر شد اضافش رو به بقیه زخمات بزنی. مثلا مجبوری اجاره رو بدی یا شربت ویتامین بچت رو بخری. راه هم نداره عقب بندازیش. در مورد شبکه ترافیک voice این حساسیت رو داره، نه میشه تاخیر انداختش و نه میشه براش کم گذاشت پس دستور priority رو مینویسی و میگی این مقدار bandwidth برای تو و مال تو ولی یه هرحال اگر ترافیکهای دیگه کمتر بشن چیزی بیشتر به تو نخواهم داد.
    یه زمانی هست که اون سر قضیه (مثلا ISP) میگه آقا، فقط با این سرعت (rate) میتونی از لینک من استفاده کنی و نه بیشتر. همینه که هست پس از دستور police استفاده میکنی و میگی بیشتر از این ترافیک نباید فرستاده بشه.
    و همینطور دستورات دیگه کاربردهای دیگه داره. پس اگر یه ترافیک مثل ویدئو داری مجبوری بذاریش تو priority چون ترافیک با تاخیر یعنی تصویر به هم ریخته.
    مسئله بعدی اینه که هر روتر یا سویچی local باید qos تنظی کنه پس هر جایی احساس میکنی لازمه باید این تنظیمات رو انجام بدی.
    و در نهایت marking رو هم داریم. ترافیکهای خاص رو به روشهای مختلف پیدا میکنیم و برچسب میزنیم و موقع ایجاد policy-map میگیم هر نوع ترافیک(با توجه به اون برچسب یا روشهای دیگه) چه رفتاری باهاش بشه.
    این کلیت بود. اگر سئوال دقیقتر بپرسی بهتر میتونم توضیح بدم.

Special Member paravand آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dezboy نمایش پست ها
    درضمن من میخوام برا پایان نامه با شبیه سازNSیه الگوریتم بنویسم و توی یه شبکه قرار بدم که بتونه voiceرو الویت بده یا مثلا یه الگوریتم صف بندی مناسب که بتونه صدا رو با کیفیت خوب ارائه بده ویا هر موردی که بشه روش کار کرد برا کیفیت voiceدر شبکه شما تا حالا با NSکار کردید؟

دوست عزیز من تا اونجایی که با این نوع شبیه ساز مشابه یعنی opnet کار کردم شما نیاز به به شناخت و برسی دقیق پروتکل و عملکرد آن دارید و نحوه اولویت بندی در زمان صف دارید چون شما نیاز به یک برداشت کامل و اکادمیک از این بحث دارید نه صرفا اجرا شدن آن

با آرزوی موفقیت

نقل قول نوشته اصلی توسط Dezboy نمایش پست ها
    من متاسفانه نه با NS کار کردم و نه OPNET. ممنون میشم اگر دوستان درباره این دو تا برنامه و کاربردشون توضیح بدن.
    درباره آلگوریتم، منظورتون چیزی مشابه QoS هست یا غیر از اون؟ اگر قرار هست اولویت به فریم خاصی بدید در لایه 2 فقط فیلد COS رو دارید که 3 بیت بیشتر نیست و در لایه 3 شما 6 بیت رو در اختیار دارید. هر کاری که بکنید اول و آخرش میرسه به این چند بیت و علتش هم ساختار تعریف شده فریم هستش که الان فکر میکنم استاندارد IEEE 802.3 with SNAP Header استفاده میشه. حتی اگر به لایه های بالای OSI هم بریم باز هم مجبوریم همین چند بیت رو دستکاری کنیم.
    آیا من منظورتون رو درست درک کردم؟ اگر نه کمی بیشتر توضیح بدید.

Senior Member
    سلام جناب ایمانی
    من به نوبه خودم از زحماتتون تشکر میکنم.من میخواستم بدونم چطور میشه یه ترافیک خاص رو روی روتر سیسکو Shape کرد، من میخوام مثلا ترافیک را یک به هشت Share کنیم.ممنونم از کمک هاتون

Super Moderator Mozhgan.Gholami آواتار ها
    سلام من یک راهنمایی می خواستم ممنون میشم کمکم کنید من برای درس شیوه ارائه می خوام موضوع شبکه حسگر بی سیم را کار کنم و کلا یک جوری کار کنم که بعدا هم بتونم واسه پروژه هم ادامه بدم و تکمیل کنم .لطفا میشه کتاب یا مقاله ای معرفی کنید؟
    برای دسترسی به بخش اشتراک باید یک روز از ثبت نام تان سپری شده باشد و یک پست مفید اعم از آموزش مطالب مرتبط با شبکه ، لینک دانلود نرم افزار و فایل های شبکه داشته باشید تا دسترسی تان به بخش مربوطه باز شود.در صورتی که دستوری تان مشکل داشت به ادمین انجمن جناب سیروس اطلاع دهید .
    پروفایل آقای سیروس :
    [Only registered and activated users can see links. ]

Special Member hejran_ha آواتار ها
    سلام.
    دانشگاه امیر کبیر:
    کد PHP:
    ceit.aut.ac.ir/~dehghan/Students/Nasiri/Seminar.pdf 
    و
    کد PHP:
    http://www.parsbook.org/%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AD%D8%B3%DA%AF%D8%B1-%D8%A8%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D9%85 

بهتر زمینه تخصصی را انتخاب کنید.
    موفق باشید
    موسسه خیریه قبا شهرستان پاوه

7. The Following 3 Users Say Thank You to hejran_ha For This Useful Post:

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mozhgan.Gholami نمایش پست ها
    سلام من یک راهنمایی می خواستم ممنون میشم کمکم کنید من برای درس شیوه ارائه می خوام موضوع شبکه حسگر بی سیم را کار کنم و کلا یک جوری کار کنم که بعدا هم بتونم واسه پروژه هم ادامه بدم و تکمیل کنم .لطفا میشه کتاب یا مقاله ای معرفی کنید؟
    کتاب فارسی، شبکه های حسگر بیسیم انتشارات دانشگاه امام رضا، نویسندگان jun zheng .. abbas jamalipour , مترجم:دکتر محمد حسین یغمایی مقدم

و در آدرس فروم که در زیر ذکر شده میتوانید اطلاعاتی در زمینه ++ns,opnet,omnet و سایر شبیه سازها پیدا کنید

ویرایش توسط tfcorp : 02-28-2013 در ساعت 06:29 AM

9. The Following User Says Thank You to tfcorp For This Useful Post:

Junior Member farshad1_1390 آواتار ها
    با سلام و تشکر از شما مهندس ایمانی.شرکتمون به نازگی خط mpls گرفته و من میخوام روتر ها رو کانفیگ کنم.میخواستم منو راهنمایی کنید و یه نمونه کانفیگ به همراه توضیحات اگه وقت دارید برای من لطف کنید

Special Member hashem_wolf آواتار ها
    اون فیلم های که فرموده بودین به کجا رسید ؟؟؟
    MTCNA-MTCRE-MTCWE mikrotik

Senior Member
    من نمیدونم جاش تو این تاپیک یا نه ولی اینجا میپرسم تو این سوال جواب را زده c علت چیه برای

36669615210597841311.jpg

برای چی A درست نیست.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع