صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18

موضوع: آشنایی با تجربیات مهندسین شبکه ایرانی فعال در خارج از کشور

Super Moderator
    هرچی فکر کردم، حساب کتاب کردم هنوز نتوانستم جوابی پیدا کنم که چگونه Windows Small Business Server 2008 هزینه را 50000 دلار پایین میاورد و برای لایسنس یوزر ماهی 150 دلار پرداخت میشود (اگر بیش از 75 یوزر یا Device داشته باشید باید به یک سرور استاندارد Migration کنید، بیشتر از 75 یوزر یا Device نمیتواند داشته باشد، اگر میخواهید روی همین سرور بیشتر از 75 داشته باشید، فقط باید با مایکروسافت تماس گرفته نفر ساپورت آنها فرستاده شود و تغییراتی میدهد که هزینه آن بیشتر از یک سرور استاندارد است)!!!

یک Windows Small Business Server 2008 ماکزیمم میتواند CAL 75 برای یوزر یا Device داشته باشد، هر یک عدد Premium CAL قیمتش حدودا 190 دلار بود و قیمت Windows Small Business Server 2008 حدود 1900 دلار بود، حالا یکی حساب کند و به من هم بگوید (در ضمن این قیمت یک CAL برای یکبار خریداری است و قیمت ماهانه یا اضافی دیگر نداشت)!!!

هزینه Exchnge Online هم برای هر یوزر 4 یا 8 دلار است.

کد:
    http://www.microsoft.com/exchange/en-us/pricing-exchange-online-email.aspx
    Small Business یک عمر در خارج حرف اول را میزند و به بحران اقتصادی هیچ ربطی ندارد!!!

ماندم که نگهداری Exchange 2010 با ماهی 15000 دلار از کجا آمده است، با حساب آنکه هر روز Exchange خراب میشده، پس آن شرکت صاحب Exchange دیوانه بوده که با شرکت ساپورت IT مقابل قراداد بسته بوده یا نفر ادمین آنجا را نگاه داشته است!!!

مثال در مورد هزینه Cloud مایکروسافت:

اگر من ١٠٠ یوزر داشته باشم و بخواهم این سرویس را بگیرم که همه کار انجام دهد (سرویس E4)، ماهیانه باید 2200 دلار پرداخت کنم (به غیر از هزینه سرور یا دومین کنترولر خودم).

کد:
    http://www.microsoft.com/en-us/office365/all-plans.aspx#plans
    در آخر: یک چیزهایی بنویسید یا بگویید که کمی قابل هضم باشند!!!
    ساپورت و پشتیبانی رایگان فقط برای سوالات داخل انجمن است.

2. The Following 5 Users Say Thank You to patris_70 For This Useful Post:

Special Member
    از ایشون درخواست کردم شخصا تشریف بیارن فروم جهت پاسخ به موارد مطروحه!

4. The Following 4 Users Say Thank You to farid_nasiri For This Useful Post:

Special Member
    برای جویندگان کار در کانادا هیچ چیز آموزنده تر از یادگیری از یک متخصص نیست. نشریه پرنیان کانادا در دهمین شماره خود گفتگوی مفصلی با مهندس محمد وزیری یکی از ایرانیان موفق در جامعه ایرانیان داشته که در اینده به مرور در این سایت و سایت خود نشریه منتشر خواهد شد. اما پیش از آن بخش بسیار کوتاهی از آن گفتگو که توصیه هایی در مورد کاریابی و مشکلات رزومه های ایرانیان است در اینجا منعکس شده است.
    توصیه های مهم مهندس وزیری برای مهاجران جویای کار

• اکثر ایرانیان خودشان را دست بالا overestimateارزیابی می کنند؛ به همین دلیل به جای این که نقاط ضعف خودشان را بیابند یک چیز دیگر را شماتت می کنند مثلا می گویند این حرفه اصلا دست یهودی ها است و اگر یهودی نباشی بهت کار نمی دهند... به جای این که دیگران را نکوهش کنیم بیاییم با خودمان روراست بررسی کنیم که چرا آن کار را به ما نمی دهند؛
    • موفقیت این است که در زمان درست، در مکان مناسب، با فرد مناسب برخورد کنی. خوب اگر در خط لوله نفت یا گاز از فلان شهر به دیگری تجربه دارید اصلا تورنتو انتخاب مناسبی نیست، باید به کلگری رفت. پس قبل از آمدن به کانادا باید وضعیت بازار را بسنجیم و ببینیم کدام شهر برای ما بهتر است؛
    • ما رفته رفته به این نتیجه رسیده ایم که می توان به مرور به آدم ها مهارت های مورد نیازشان را آموخت اما در مورد شخصیت آنها خیلی نمی شود کاری کرد. مواردی مثل این که چقدر فرد می تواند با بقیه در تیم کار کند، چقدر انتقادپذیر است و.... پس بیشتر از این که شما چه نرم افزارهایی را می شناسید این مهم است که از نظر شخصیتی چقدر آماده کار در بازار کار کانادا هستید؛
    • نباید از جستجو و کاریابی خسته شویم و توقف کنیم. باید ممارست و تلاش مداوم داشت تا موفق شد. ارتباط و networking مهم است اما آن ارتباطات را خودت باید بسازی و برایش تلاش کنی.
    • حتی بعد از یافتن یک کار نباید توقف کرد. باید همیشه مهارتهایمان را تقویت کنیم و خود را به روز نگه داریم تا در این میدان دایمی رقابت عقب نمانیم. اگر در میان چندین مهارتی که داریم فقط به واسطه یکی از آنها استخدام شدیم باید به تقویت بقیه و همان مهارت ادامه دهیم وگرنه چند سال بعد یک فرد تازه نفس که آن تنها مهارت را بهتر از ما می داند ما را از میدان به در می کند؛ پس همیشه باید سعی کرد به شکلی به روز بود که میدان رقابت را به سطوح بالاتر آورد تا هر مهاجر تازه واردی رقیب ما نباشد.
    نکاتی درباره رزومه ها و مصاحبه شغلی
    • رزومه ایرانیان معمولا ابهام زیادی دارند. مثلا اکثر مهندسینی که از ایران می آیند تجربه های مدیریت دارند بعد وقتی یک نفر در رزومه اش مثلا نوشته من خط لوله ۲۰ اینچ فلان شهر به آن یکی شهر را کشیده ام؛ خوب این کار عظیم را یک نفر انجام نمی دهد و یک کار تیمی است. شما باید بگویی که در این کار تیمی دقیقا چه کاری می کرده ای؛
    • این که شما در کارهای پیشین هماهنگ کننده یا مدیر پروژه یا نظایر اینها باشید اصلا بد نیست اما به عنوان مهندس از شما چیز دیگری توقع دارند. در واقع شما دارید توانایی های خود را به عنوان یک محصول در بازار غلطی یا به شیوه غلطی یا در بسته بندی غلطی عرضه می کنید؛
    • در اغلب رزومه های ایرانیان اغراق exaggerationخیلی زیادی وجود دارد. تا یک جایی این اغراق قابل پذیرش است چون به هر حال رزومه باید چشم گیر باشد و کسی هم انتظار ندارد شما در رزومه به ضعف ها و کمبودهای تان اشاره کنید. ۵ تا ۱۰ درصد اغراق مسئله ای نیست. اما این که مثلا من می بینم فلان آقا با ۸ سال سابقه شغلی بعد از تحصیلات به مواردی اشاره کرده که به اندازه ۳۰ سال سابقه کار مهندسی هم امکان انجام همه آنها نیست، این رزومه را باور نخواهم کرد.
    • صرف نظر از این که شما چقدر دانش و آگاهی دارید چیزی که کارفرمایان از شما می خواهند این است که قابل اعتماد trustworthy باشید. وقتی رزومه شما این قدر غیرمنطقی و اغراق آمیز است چطور ممکن است کسی به شما اعتماد کند؟
    • در رزومهها خیلی بیشتر از اینکه نشان دهید چقدر متنوع و متفرقه کار کرده اید و چیز می دانید، باید نشان دهید که چه چیزهایی را به طور عمیق و دقیق می شناسید.
    • آمادگی برای مصاحبه بسیار اهمیت دارد. شانس دریافت فرصت مصاحبه زیاد نیست پس باید آن قدر آمادگی و تمرین داشته باشید که اگر این فرصت فراهم شد نهایت استفاده را ببرید.

منبع
    کد:
    http://www.parscanada.com/_12447?utm_source=MailingList&utm_medium=email&utm_campaign=Nov.30%2C+2012-+%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87+%D8%B4%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%87+116
    ویرایش توسط farid_nasiri : 12-03-2012 در ساعت 08:15 AM

6. The Following 8 Users Say Thank You to farid_nasiri For This Useful Post:

Junior Member salimi آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط farid_nasiri نمایش پست ها
    از ایشون درخواست کردم شخصا تشریف بیارن فروم جهت پاسخ به موارد مطروحه!
    دیروقتیه که از جناب آقای آریاگوهر خبری نیست قبلا که ایران بودن خیلی می نوشتند , فکر کنم واقعا کار کردن تو کشور هایی مثل استرالیا ، کانادا، آمریکا و... کل وقت آدمو میگیره ولی تو ایران با اینکه دستمزد کمی میگیریم ولی کلی وقت داریم. البته تو تهران کارکردن سخته( به نظر من) ولی تو شهرهای کوچکتر ایران واقعا سختی کار زیاد نیست(به نظر من).

8. The Following User Says Thank You to salimi For This Useful Post:

Special Member
    کلا نسبت به زمانی که تازه رسیدم کانادا فرق کردم. وقتی تازه رسیده بودم اینجا یک کله پر بادی داشتم و فکر میکردم خیلی میدونم. بعد یهو خورد تو ذوقم. دیدم واقعا هیچی نمیدونم. بعد یه مدتی گذشت تا بفهمم اصلا من چی میدونم و چی نمیدونم و چه چیزی نیاز دارم که بدونم (البته امیدوارم). بعد دیدم که نمیتونم با این معلومات بی برنامه قرو قاطی که از ایران آوردم بدون مدرک و سابقه کار ازینجا مخصوصا در زمینه تخصصی های تک موفق بشم. به زمان احتیاج داشتم.
    ادامه تحصیل به من این فرصت رو میداد. بورس دانشگاه و کمک دولتی و اینترنشیپ آب باریکه ای بود که خیالم را کمی راحت میکرد که خودم رو آپ تو دیت کنم. راستش خیلی وقتها احساس خجالت کردم. خیلی وقتها میخواستم تو زمین فرو برم هنوزم این برنامه البته به مراتب کمتر ادامه داره. ولی بحث مرگ و زندگی بود. خجالت کشیدن و رفع کردن معایب خیلی بهتر از گوشه گیر شدن و کاری غیر تخصصی و در حد بخور و نمیر پیدا کردنه. سخته که بری تو یک شرکت و بخوای خودتو یک جوری اون بالا جا کنی که بعد بگیرندت ولی وقتی مهندسهای اون شرکت با هم به انگلیسی نایتیو صحبت میکنن زور بزنی از هر جمله فقط یک کلمشو بفهمی در حالی که وقتی ایران بودی فکر میکردی انگلیسیت خوبه. سخت بود برام وقتی فقط چهار ماه اومده بودم، رفتم امپلوا کبک تا ببینم چه کمکی بهم میتونن بکنن. از من پرسیدن چه مدرکی داری؟ گفتم مهندس برق هستم. گفتند تو کشور خودت مهندسی نه اینجا، و اونروز سختترین روز زندگی من بود که من باید تو این کشور چیکار کنم؟!
    الان کمی خیالم راحتتره، اون استرس اول رو ندارم راستش دارم تلاشمو میکنم و در ضمن خودمو به خدا سپردم تا فرصتهای خوب رو برام بوجود بیاره.

[Only registered and activated users can see links. ]

10. The Following 8 Users Say Thank You to farid_nasiri For This Useful Post:

Junior Member feristone آواتار ها
    درود به همه دوستان
    آرزوی سلامتی؛ شادی و موفقیت براتون دارم
    به عنوان عضو کوچکی از فروم که حدود ۵ ساله که در استرالیا کار حرفه ای انجام میدم؛ توجه شما رو به چند نکته بی پرده جلب میکنم:
    ۱) تمام نظرات و کامنتهای دوستان رو تا اینجا خوندم که صد البته برخی از اونها اصلا حقیقت نداره!
    ۲) زمانیکه یک نیروی متخصص ایرانی مهاجرت میکنه حتی اگر بهترین و بالاترین سطح زبان انگلیسی رو هم داشته باشه؛ در بدو ورود به یک کشور انگلیسی زبان؛ دچار افت شدید اعتماد بنفس میشه! در نتیجه تمام افکار؛ احساسات و اعمالش تحت الشعاع قرار میگیره (اینو گفتم بدونید که هیچ استثنایی وجود نداره و همه دچار این افت میشن!) پس به خودتون فرصت بدید.
    ۳) راز زنده موندن در مهاجرت؛ پیدا کردن کاره! تجربه نشون داده؛ دوستانی که با تخصصهای بالا (معیار؛ ادعای خودشون!) و منابع مالی نسبتا مناسب (مجددا معیار؛ ادعای خودشون!) مهاجرت کردن؛ پس از اتمام منابع مالی؛ یا به وطن بازگشتن یا در نهایت مشغول به کارهای غیر مرتبط با دستمزد بسیار ناچیز شدن. پس حتما برای یافتن کار؛ plan داشته باشید و از تجربیات دوستانی که این مراحل رو پشت سر گذاشتن استفاده کنید.
    ۴) تو استرالیا؛ بیش از اینکه به تخصص شما بها بدن؛ زبان و شخصیت شما براشون مهمه. فاکتورهایی مثل راستگویی؛ قابل اعتماد بودن و کار گروهی (بلانسبت دوستان؛ ولی معتقدم دونستن نقاط ضعف شخصیتی؛ میتونه خودش نقطه شروع خوبی باشه). و از اون مهمتر؛ قدرت برقراری ارتباط شما با همکاران. فاکتور نهایی تخصص شماست.
    ۵) قبلا هم گفتم؛ مجددا تکرار میکنم. داشتن هر مدرک بین المللی خوبه و بنا به تجربه شخصی من حداقل دو حسن داره: اولا - احتمال دعوت شما رو به مصاحبه بالا میبره ثانیا - حاشیه امنیت نسبتا مناسبی برای شما در محیط کار ایجاد میکنه!
    ۶) دوستان؛ تصور نکنید که هر کس که CCIE داره؛ متخصص خوبیه و کارش درسته! تو بازار network استرالیا اصطلاح قابل تعملی برخی از کارفرماها دارن تحت این عنوان که طرف Real CCIE هست یا Paper-Based CCIE! این مطلب رو اینجا عنوان کردم تا بدونید که حتی اگر معتبرترین مدرک شبکه رو هم داشته باشید؛ حتما کارفرما با روشهای خاص خودش؛ دانش و تجربه شما رو خواهد سنجید (البته بعد از دو معیار مهم زبان و شخصیت). در نتیجه توصیه میکنم؛ اگر بدنبال اخذ مدرک هستید؛ حتما دانش و تجربه در سطح اون مدرک رو هم داشته باشید.
    ۷) یکی از بزرگترین موانع در یافتن کار بعد از زبان؛ Local Work Experience در کشوریه که شما مهاجرت کردین! ولی خبر خوش اینه که میتونید با استفاده از موسساتی (عموما دولتی) که در این زمینه به مهاجرین کمک میکنند؛ بصورت داوطلبانه یا کارآموزی برای مدت معین برای شرکتهای مرتبط با تخصصتون کار کنید و اونو تو رزومه خودتون بیارید.
    ۸) حتما تکنیکهای نوشتن رزومه و cover letter مناسب کشوری که مهاجرت کردید رو یاد بگیرید. تکنیکهای موفقیت در Interview رو هم زمانیکه به مصاحبه دعوت شدید؛ یاد بگیرید.
    ۹) ابتدای کار توقع حقوق خیلی بالا یا position بالا نداشته باشید؛ اصولا رنج حقوق برای مشاغل مختلف از قبل تعریف شده و قانونا کارفرما نمیتونه کمتر از اونی که قانون مشخص کرده برای اون posiotion به شما بده. استرالیا به این شکله؛ مابقی کشورها رو من اطلاعی ندارم.
    ۱۰) تمام مواردی که رو مطرح کردم برای یافتن کار جزو ارکان اساسی هستند و اصولا برای ارتقا position در آینده و داشتن job دلخواه؛ باید در حوزه تخصصتون plan داشته و همواره بروز باشید.
    ۱۱) در کشورهای سرمایه داری؛ هر چقدر حقوق بالاتری داشته باشید؛ مالیات بیشتری هم خواهید پرداخت! در نتیجه داشتن؛ یک کار 100K با یک کار 80K در انتهای سال مالی از نقطه نظر دریافتی؛ مبلغی ناچیز خواهد بود! و در مقایسه با وظایفی که در کار با حقوق بیشتر بعهده شما قرار داده میشه؛ ممکنه به این نتیجه برسید که اصلا نمی ارزه!
    موارد ریز دیگه ای هم وجود دارن که از حوصله بحث خارجند.
    ارادتمند
    فرامرز
    ویرایش توسط feristone : 01-16-2014 در ساعت 07:08 AM
    Faramarz
    CCIE DC(wr), CCNP, CCDP,CCNA Security and ENA
    [Only registered and activated users can see links. ]
    هیچ رازی برای موفقیت وجود ندارد، موفقیت [Only registered and activated users can see links. ] دارد!

12. The Following 14 Users Say Thank You to feristone For This Useful Post:

من تجربه خارج از کشور ندارم اما دوست داشتم این رو بگم:
    • همینجا انگلیسی رو کامل یاد بگیرید. منظورم خوندن متن تخصصی نیست بلکه یاد بگیرید انگلیسی صحبت کنید، با لهجه درست و با اصطلاحات متعارف. خیلیها وقتی انگلیسی صحبت میکنند لحن عامیانه و مودبانه و اصطلاحات های باکلاس و بی کلاس و ... به هم میریزند و میگن. علتش اینه که عمیق نشدن یا احساس اون کلمه رو ندارن. تو فارسی احساس کلمه رو می فهمید. ببینید اروپاییها چطور انگلیسی رو به عنوان زبان دوم راحت حرف میزنند.
    • علت اینکه ما کار مناسبی پیدا نمیکنیم شاید کمبود علمی ما نباشه. دوستان خارج نشین بعضا میگن مشکل علمی ما باعث این مسئله است ولی من فکر میکنم شکل کار داخل ایران شما رو ملزم میکنه مثل آچار فرانسه باشید و اونوری ها هرچقدر از شما بخوان تو حوزه های مختلف وارد باشید تعداد حوزه ها یک دهم اینجا هم نمیشه.
    • قبول دارم که کار اونور آب سختتره ولی چرا تو ایران بازدهی کار کمه؟ من فکر نمیکنم کم کاری ما باعثش باشه. فکر میکنم مدیریت نادرست باعث میشه نتونیم کارمون رو درست انجلم بدیم و چندباره کاری کنیم. این یعنی اینکه ما بعضی وقتها بیشتر از معمول کار میکنیم و اعصابمون به هم میریزه. من میگم برای هزار تومان ما ده هزار تومان کار میکنیم. البته مدیریت نادرست به علت درک نادرست از کار و تجارت و همینطور درخواستهای عجیب کارفرما هم هست. به عنوان

مثال جایی پروژه وب داشتم که طرف میخواست سیستم خرید و فروش و ارائه پروپوزال "کاملا اتوماتیک" باشه در عین اینکه بتونه برای جنسی که تو انبار نداره قیمت پیشنهاد بده.

خوش باشید
    ویرایش توسط Yousef Naimi : 01-16-2014 در ساعت 09:38 AM

14. The Following 5 Users Say Thank You to mohammadimani For This Useful Post:

Junior Member

کدام دوره شبکه در خارج از ایران بهتر است؟

کدام یک از دوزه های شبکه در خارج از ایران بهتره؟
    و اینکه کدوم موسسه برای گذروندن این دوره داخل ایران معتبر تره؟

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12