صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: آشنایی با تجربیات مهندسین شبکه ایرانی فعال در خارج از کشور

Special Member

آشنایی با تجربیات مهندسین شبکه ایرانی فعال در خارج از کشور

هدف از گشایش این تاپیک به اشتراک گذاری اطلاعات و تجربیات مهندسین شبکه ایرانی فعال در خارج از کشور و پاسخگویی به سوالات اعضا فروم در خصوص شباهتها و تفاوتها و نگرشها و نیازهای حاکم بر بازار کار it سایر کشورها میباشد .از اینرو از کلیه دوستان صاحب تجربه در این حوزه دعوت میشود تا به منظور آشنایی هرچه بیشتر اعضای داخل کشور با مفاهیم فوق این تاپیک را یاری فرمایند.

Special Member
    سوالات متداول! :

1- آموزشگاهمون گفته اگر CCNA یا MCITP یا CCNAP بگیریم با میانگین 80.000 دلار در سال میتونیم در اروپا و آمریکا به سرعت مشغول به کار بشیم؟ آیا این گفته درسته ؟
    2- در ایران چندین سال ادمین بودم و Certificate های روز رو هم دارم تا چه حد تجربیات کاری من در ایران مورد توجه واقع میشه و به من اطمینان میکنند؟
    3- با توجه به ابعاد عموما بزرگتر شرکتهای غربی و شرقی به نسبت شرکتهای ایرانی و گسترده تر بودن سرویسهای مورد نیاز اونها آیا تمرکز روی یک تکنولوژی فرضا cisco توصیه میشه یا تبحر پیدا کردن در چند تکنولوژی به طور همزمان؟

3. The Following 15 Users Say Thank You to farid_nasiri For This Useful Post:

Special Member omid.koushki آواتار ها
    سلام
    جا داره چند نکته که خودم اطلاع دارم رو بعنوان تجربه شخصی بگم و امیدوارم سایر دوستان و اساتید موارد کلیدی رو اشاره کنند
    1- در مورد بحث آموزشگاه ها که قطعا وعده و عیدهایی هست که به دانشجوها انتقال داده میشه ولی با حذف بقیه واقعیت ها و اطلاعات درستی که بایستی همه بدانند !!
    بحث مهاجرت و کاریابی و استفاده از تخصص و مدارک در یک کشور خارجی بسیار مهم هست ولی در مورد حقوق بنظرم خیلی ها می تونن با جستجو در سایتهایی همچون seek.com و انجمنهای کاریابی به درامدهای متوسط مدارک IT برسند و چه بسا همین مدرک MCITP با حدود میانگین 90 تا 100 هزار دلار گزارش شده
    ولی چرا به این نکته اشاره نمیشه که خیلی از افراد دارای مدرک MCITP و ... در داخل و خارج از کشور سرگردان و بیکار هستند !؟؟
    و یا به درامدهای فوق و جایگاه واقعی نرسیده اند ؟
    چرا بسیاری از مدارک تخصصی و بین المللی در ایران در زمان کوتاهی بدست میاد ؟(مگر خود مایکروسافت حداقل تجربه لازم برای MCSE را دوسال ذکر نکرده و همینطور CCNP و ... ) و چرا بسیاری از افراد با کمتر از یکسال و گذراندن یک دوره این مدرک را بدست می آورند ؟؟
    آیا واقعا کار و تجربه دوساله در پروژه های ایران در حد و قواره اطلاعات و دانش ارائه شده در مایکروسافت و سیسکو و HP و... هست ؟؟

قطعـــا واقعیت جای دیگریست...
    امیدوارم دوستانی که درخارج هستند اطلاعات صحیح و درستی رو ارائه کنند
    برخی موارد هم پوشیده هست که باید مطرح بشه
    مثلا حقوق 90000 دلار با توجه به قوانین مالیاتی که در کشورهای خارجی هست (مثلا استرالیا) به حدود 65-70 هزار دلار در سال کاهش خواهد یافت !
    و اینکه شما در ابتدای ورود پس از استخدام در یک شرکت در چه سطح و پستی قرار بگیرید(تکنیسین سطح 1و2و3 - کارشناس ارشد و یا مدیر و ...)
    پست پس سازمانی و حتی شرکتی که شما رو به استخدام درآورده نیز مهم هستند .
    من نظر شخصیم اینه که در خارج از ایران صرف داشتن مدارک بین المللی به شما کار و پست خوبی نخواهند داد حتی مدارک بالا ولی از طرفی کمک شایانی میکنه
    دوستان بسیاری از ایران مهاجرت کرده اند و همگی بر این باور هستند که در ورود حتی شما با داشتن مدارک طلایی نیز بایستی زمان و انرژی کافی برای اثبات و پیدا کردن موقعیت شغلی خوب رو طی کنید .
    در واقع مدارک صرفا امتیاز و یک پوئن مثبت برای رسیدن تا ورودی مصاحبه هست و بقیه تخصص و دانش و سطح علمی شماست که در پروژه خودتون رو نشون بدید (در شرکتهای خوب ایران هم قطعا همینطور هست). فکر میکنم یکبار شفق هم به این نکته اشاره کرد که افرادی هستند با CCIE که بیکار هستند !

فیلد بسیار مهمی که در پیدا کردن موقعیت شغلی و درآمد و حتی ارتقاء شغلی مهم هست زبان انگلیسی و روابط عمومی خوب هست که بتونیم در ابتدای ورود در مصاحبه ها خوب ظاهر بشید(بخصوص برای ما ایرانی ها)
    باز هم بنده با توجه به اطلاعات ناقصم صحبت کردم ولی امیدوارم سایر اساتید و دوستانی که در کشورهای خارجی در حال فعالیت هستند واقعیت ها و تجارب بسیار ارزشمندشون رو منتقل کنند .
    ویرایش توسط omid.koushki : 11-12-2012 در ساعت 09:52 PM
    کد:
    مگر نمی دانی بزرگترین دشمن آدمی فهم اوست ؟! ...... پس تا می توانی خر باش تا خوش باشی 

برای خوشبخت بودن ، به هیچ چیز نیاز نیست جز به نفهمیدن ... ؟

Super Moderator
    واقعا چقدر راحت مینویسید ۱۰۰ هزار یا ۸۰ هزار دلار. کاش به همین راحتی نوشتنش بود!!

من یکی از مخالفین بخش کاریابی انجمن هستم، میپرسید چرا؟

۱- نیروی جوان کشور را با حرفهای شیرین و رویائی آواره کشورهای خارجی می کنیم.

۲- نیروی جوان به امید کار رویائی سر از کشور خارج در میاورد و سپس در یک رستوران ظرفشوری میکند (نخندید حقیقت است).

۳- یا اینکه با دپرسی شدید و افسردگی به ایران برمیگردد.

۴- به جای کاریابی، اول سطح سواد علمی افراد را بالا ببرید!!

۵- وقتی سطح علمی پأیین باشد، چه کسی کار به شخص میدهد (شما اگر خودتان را جای رئیس شرکت بگذارید، متوجه میشوید)!!!

۶- شما که یک کار تیمی نمیتوانید انجام دهید، چگونه می خواهید در خارج از ایران کار کنید (اگر میخندید، از کسانی که در مصاحبه ها شرکت کردند سوال کنید که در این مورد چه سوالاتی میشود)!!

فکر کنم همین چند مورد کافی* است.

موفق باشید
    ویرایش توسط patris_70 : 11-12-2012 در ساعت 11:19 PM
    ساپورت و پشتیبانی رایگان فقط برای سوالات داخل انجمن است.

Member sattar آواتار ها
    تشکر بابت این تاپیک
    به نظرم واقعا این مطلب میتونه مهم و مفید باشه برای دوستانی که میخوان در خارج از ایران مشغول به کار بشن

در ایران این افکار بین کسائی که میرن کلاس و یا حالا به هر نحوی که شده مدارک ccna,ccnp,mcse,... را میگیرن باب شده که وقتی مهاجرت میکنن به استرالیا کانادا و حتی آمریکا میتونن به راحتی با حقوق بالا استخدام به کار بشن در صورتی که این فکر توهمی بیش نیست،حد عقل از دوستانی که میشنویم در خارج هستن و میبینیم به این صورت نیست
    من چیزی که خودم میبینم و میخونم اینه که مهمترین چیز واسه استخدام شدن در زمینه شبکه در خارج از ایران تجربه کاری هست حتی از مدارک و میزان تحصیلات شخص مهمتر هست،حتی اگر شخص ccnp یا ccie باشه ولی تجربه نداشته باشه میگن بی فایدست
    مدارک فقط باعث میشه پای آدم برسه به مصاحبه برای گرفتن کار.
    حالا افرادی که مهاجرت میکنن و به دنبال کار هستن ۲ دسته میشن : اونایی که واقعا تجربه کاری دارن در ایران و اونایی که اصلا تجربه کاری ندران و فقط مدرک دارن

دسته اول که خب میتونن در محیط کار خودشون را نشون بدن و اگه به زبان مسلط باشن از سد مصاحبه هم میگذرن و از پس کارهایی هم که بهشون در آینده محول میشه بر میان،یعنی طبق اون تجربه ای که دارن زود ترقی میکنن و خودشون را نشون میدن

میمونه دسته دوم ،اون دسته از افراد که مدارک دارن ولی هیچ تجربه کاری ندران چطور میتونن استخدام بشن ؟!
    باید چیکار کنن و از کجا شروع کنن ؟
    همه میگن سختترین مرحله وارد شدن به دنیای it هست ، یعنی گرفتن همون اولین شغل و ساختن رزومه
    خیلیها میگن باید از internship job شروع کرد یه سری میگن باید volunteer job شروع کرد
    واقعا راه درست کدوم هست واسه کسی که سابقه کار نداره؟؟؟
    تا جائی که من متوجه شدم از این ۳روش میشه دنبال کار گشت :
    ۱ -سایتهای کار یابی مثل
    monster.com,dice.com,...
    ۲ -ثبت نام در linkedin
    ۳ -پیدا کردن cisco partner ها اطراف محل زندگی و فرستادن رزومه به این شرکت ها

از دوستان که در خارج از ایران مشغول به کار هستن خواهش میکنم راهنمایی کنن و تجربیات خودشون را در اختیار بقیه قرار بدن و آیا اینکه بنده درست عرض میکنم یا خیر
    شاید خیلی از عزیزان در آینده به این مشکل بر بخورن
    با تشکر از فروم سیسکو به پارسی
    ویرایش توسط sattar : 11-13-2012 در ساعت 12:18 AM

7. The Following 12 Users Say Thank You to sattar For This Useful Post:

مدیر بخش نشر دانش Yousef Naimi آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط patris_70 نمایش پست ها

۲- نیروی جوان به امید کار رویائی سر از کشور خارج در میاورد و سپس در یک رستوران ظرفشوری میکند (نخندید حقیقت است).

۵- وقتی سطح علمی پأیین باشد، چه کسی کار به شخص میدهد (شما اگر خودتان را جای رئیس شرکت بگذارید، متوجه میشوید)!!!
    پاتریس عزیز ، اتفاقا یکی از هدف های این بخش همین بوده که کسانیکه در ایران هستند و تنها ارتباط آنها با محیط خارج از ایران همین موسسات کاریابی داخلی (بخوانید کلاهبرداری) و نیز کسانیکه به قول شما در رستوران مشغول به کار بوده و ادعای کار در بزرگترین کمپانی ها را دارند است ، بتوانند از تجربیات کسانی چون شما استفاده کنند .
    به همین علت بعد از دو سال و نیم فعالیت فروم (که صرفا علمی بوده) ، فکر می کنم نیاز به این بخش هم احساس می شد .

این خیلی مهم است که دوستان بدانند که مبالغی که در سایت های کاریابی نوشته می شود ، یا در آمار و ارغام مشاغل it در مجلات مختلف چاپ می شود ، به چه کسانی و با چه شرایطی تعلق می گیرد ؛ و صرف داشتن یک یا چند مدرک نمی تواند ضامن دریافت آن مبالغ باشد .

لذا اینکه در بسیاری از مجلات it مثلا ادعا می شود که یک ccnp در امریکا متوسط سالی 80-85 هزار دلار درآمد دارد ، به این معنی نیست که هر کس با یک مدرک ccnp برود امریکا بلافاصله می تواند چنین شغلی با چنین درآمدی پیدا کند .

از کسانی که در مصاحبه ها شرکت کردند سوال کنید که در این مورد چه سوالاتی میشود
    از شما و سایر دوستان در سایر زمینه ها خواهش می شود در صورت امکان در مورد این سوالات کمی توضیح دهید .
    آیا سوالاتی که شما مثلا در بخش مایکروسافت قرار می دهید ، می تواند منعکس کننده ی سوالاتی که در مصاحبه ها پرسیده می شود باشد ؟
    همینطور در مورد سایر زمینه ها (مثلا سیسکو) ، سوالات فنی تخصصی چقدر مهم هستند ، سوالات عملی چقدر تاثیر دارند ، و سوالات عمومی و هوش چه بخشی از مصاحبه را به خود اختصاص می دهند ؟
    It's OK to fail, as long as you keep trying

CCNA - CCNA Security - CCNP R&S - CCNP Security

Special Member omid.koushki آواتار ها
    من هم با نظر یوسف موافقم که همچنین بخشی بخصوص در وضعیت آشفته بازار و کلاهبرداری خیلی از شرکتهای مهاجرتی وجود داشته باشه تا رسالت انجمن و مقوله اطلاع رسانی پوشش کامل داده بشه
    اما با حرف پاتریس در خصوص سطح علمی افراد و بالا بردن و همچنین بحث رویاپروری هم موافقم.
    ولی اینطوری هم نیست که همه کسانی که میرن خارج به مشکل بخورن و چه بسا بسیاری از دوستانی که در دوسه سال اخیر مهاجرت کرده و در پست ها و شغلهای خوبی در خارج مشغول هستند . (حداقل برخی دوستان که خودم با آنها در ارتباط هستم)
    اما دانشجوی ارشد شریف هم سراغ دارم که متاسفانه به مشکلات بدی برخورد کرد و با سرنوشتی که پاتریس میگه در حال سپران زندگی ست !
    اما هدف ارائه اطلاعات و تجربه در خصوص وضعیت و شناسایی بازار کار هست و امیدوارم انعکاس حقایق و پاسخ به سوالات مبهم در خصوص وضعیت it در خارج از کشور چاره ساز باشه
    در خصوص حرف5 جناب پاتریس که اگه شخصی سطح علمی پایینی داشته باشه در ایران هم تا حدی همینطور هست . شرکتهای برتر ایرانی هم حاضر نیستند فردی که دارای دانش لازم نباشه جذب کنن !
    اما مشکل در این هست که ما صرفا یک واحد سنجش برای سطح دانش افراد نداریم و یا بهتره بگم چطور میشه سطح علمی یک نفر رو سنجید و ایا صرفا ارائه چند مقاله یا پرسش و پاسخ تعیین کننده سطح علمی افراد هست ؟
    امیدوارم با ارائه اطلاعات و تجربه دوستان بشه به یک سطح معقول برای سنجش علمی با توجه به نیاز بازار کار خارج برسیم و طرف قبل از رویاپروری بتونه تشخیص بده که در چه سطحی هست و ایا استانداردها و شایستگی لازم برای یافتن موقعیت کاری در خارج رو داره یا خیر ؟؟
    کد:
    مگر نمی دانی بزرگترین دشمن آدمی فهم اوست ؟! ...... پس تا می توانی خر باش تا خوش باشی 

برای خوشبخت بودن ، به هیچ چیز نیاز نیست جز به نفهمیدن ... ؟

10. The Following 9 Users Say Thank You to omid.koushki For This Useful Post:

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط patris_70 نمایش پست ها
    واقعا چقدر راحت مینویسید ۱۰۰ هزار یا ۸۰ هزار دلار. کاش به همین راحتی نوشتنش بود!!

۶- شما که یک کار تیمی نمیتوانید انجام دهید، چگونه می خواهید در خارج از ایران کار کنید (اگر میخندید، از کسانی که در مصاحبه ها شرکت کردند سوال کنید که در این مورد چه سوالاتی میشود)!!

فکر کنم همین چند مورد کافی* است.

موفق باشید
    من کاملا با نظر جناب پاتریس موافق هستم بارها شده تو انجمن کاربران سوالاتی مطرح کردن و کسی پاسخگو نبوده و یک مثالم هست می گن اسمون همجا یک رنگ داره به نظربنده انجمن بار علمی بالای داشته باشه و کاربران سطح دانششان بالا بره به قول قدیمیا می گن کار می اید سراغشون تا انها برن سراغ کارنمونه اش اقای مقدم الان با دانشش توانسته به عنوان مدرس به کشورهای دیگه رفت امد کنه و موفقیت کسب کنه
    ویرایش توسط راهنما : 11-13-2012 در ساعت 09:56 PM

Super Moderator
    زمان مهم نیست، بازدهی مهم است. شما ببینید چقدر بازدهی داشته است!!

١٢٥٠٠ کاربر در این قوروم است، کاربران فعال ١٣٠٤ (تا الان)، فعالیت زیر صفر (حقیقت تلخ است).

مشکل شما این است که اگر صحبت از نوشتن یک مقاله یا آرتیکل شود، یا وقت ندارید، یا مشکلات فراوان دارید، اما اگر در مورد هرچی غیر از یک مقاله یا آرتیکل باشد، ساعت ها یا روزها وقت دارید که بنویسید و صحبت کنید!!!!

مشکل دوم شما این است که گوشتان و چشمتان را به حقیقت میبندید و دوست دارید دروغ بشنوید.

در ضمن وقتی انسان کاری را میخواهد انجام دهد، نتیجه کلی را در نظر میگیرد نه اینکه بگویم از ١٠٠ درصد، ١٠ درصد موفق هستند، پس ما هم به آن ١٠ درصد ربط داریم (اگر شما حس میکنید که یکی از آن اشخاص ١٠ درصد هستید، پس در ایران هم موفق باید باشید)!!!

اگر دوستان شما در پست و مقام های خوبی هستند، به آنها بگویید برای شما کار پیدا کنند، چون حتما در آنجا افرادی یا شرکتهایی را میشناسند که حرف آنها را قبول داشته باشند (اگر میخواهید بگویید در خارج پارتی بازی نمیکنند، این کار ربطی به پارتی بازی ندارد، بلکه بنا به شناختی که از کار و اخلاق دوست شما دارند، در وحله اول فرض را بر این میگذارند که دوست این شخص هم کسی مثل خودش است).

هیچکس هم نمیتواند به شما بگوید سوالات چیست، چون افرادی که در آنجا سوال میکنند، سوالات را از حرفهای خود شما و نحوه برخورد شما پیدا میکنند و میپرسند.

موفق باشید
    ساپورت و پشتیبانی رایگان فقط برای سوالات داخل انجمن است.

13. The Following 16 Users Say Thank You to patris_70 For This Useful Post:

Special Member
    چند نقل قول از آقای مهندس رضا آریاگوهر ساکن سیدنی / CCDP-CCVP-CCNP

13 شهريور 1391
    .....تجربه اول
    هيچوفت خودتون رو دستكم نگيريد.
    تحربه دوم
    هيچوقت خودتون رو ارزون نفروشين - اگه دانش رو دارين.
    تحربه سوم
    اولين كار تو استراليا مهمترين تحربه است.
    تحربه چهارم
    گرفتن كار 100000 تايي برا اولين كار تقريبا واسه كسايي كه تاره وارد مي شن اكه غير ممكن نباشه خيلي سخت و وحشتناكه. جون خيلي كار بايد انحام بدين و آشنايي با زيان خودش به معضله
    65 تا 80 هزار تا براي كار اول خوبه.
    سكیوريتي كارش خوبه. بيشتر آشنايي با فايروالهاي سيسكو و Checkpoint مي خواد
    Voice Engineer هم خوبه بيشتر سيسکو CME, CUCM و UCCX.
    Routing + Switching هم بايد بلد باشين
    اگه همه رو در حد CCNP و Check Point رو در حد CCSE هستين کار 130 به بالا مي تونين بگيرين
    Any CCIE puts you in 150+K jobs.
    اين تجربه من بعد از 2 سال کار و سرو کله زدن با خيلي از شرکت ها مثل سيسکو و Channel Partners مثل Westcon, Ingram Micro, Distribution Central, Dicker Data and Express Data و کلاينتهايي مثل CBA,SBS و خيلي از شرکتهاي مشتري سيسکو بود.

خرداد 1390
    ......رزومتون رو خوندم بيشتر در زمينه طراحي کار کرديد و سابفه مديريت و اجرايي نديدم.
    متاسفانه در حال حاضر بازار بيشتر تو سيستم ادمين مي چرخه و براي کار تو زمينه شبکه بايد همه چي بلد بود. اگه کار سريع م يخواي گير بياري دنبال VOIP برو.
    براي شرکت هاي کوچک سابقه کاري شما و رزومتون مورد توجه قرار نمي گيره جون زمينه کاريشون نيست. دنبال مدرک رسمي سيسکو برو چون شرکتها براي اينکه بتونن پارتنر بشن دنبال کسي مي گردن که سرتيفيکيت هم داشته باشه.من مستقيم با Westcon Group و Ingram Micro ;i که Cisco Channel Partner هستن ارتباط دارم. رزومه تو رو به Nabil مدير بازاريابي محصولات Cisco تو Westcon Group نشون دادم گفت ائها مهندس طراح لازم دارن ولي بايد CCDA داشته باشه. الان هم يک CCDE براي مديريت قسمت سرور هاي Blade سيسکو مي گردن که نيست.

2011-01-30
    .......همه می دونیم که شوک اقتصادی و بحران مالی 2 سال گدشته ضرر زیادی به همه شرکت ها زد. در این میان هر چی شرکت های بزرگتر بودن بیشتر متحمل خسارت شدن و یا منحل شدن یا ورشکسته یا یک شرکت دیگه اون رو خرید.مثال MAXTOR و Fujisto و امثالهم. تعداد زیادی متخصص در کشور های پیشرفته بی کار شدن و بالطبع شرکتها IT هم مشتریهاشون رو از دست دادن.
    این تحول باعث شد که شرکتهایی مثل مایکروسافت و سیسکو نوع نگرش به بازار رو تغییر بدن. حرکت حداکثری به سمت small Bsiness. یعنی بازار هدف شرکتهایی با حداکثر 300 تا 400 کارمند. در حال حاضر 85% شرکتهای فعال در استرالیا زیر 50 تا کارمند دارن.
    برای همین شرکت مایکروسافت حرکت بسوی cloud رو شروع کرد. نگهداری exchange 2010 در هر ماه تا 15000 دلار هزینه به شرکت تحمیل می کنه. ( دلیلش هزینه متخصص برق سخت افزار و از همه مهمتر license شرکت مایکروسافت- تو ایران این یکی تا حالا محسوس نبوده ولی با اومدن کپی رایت کاملا لمس میشه).
    شرکت مایکروسافت با ارایه Windows2008 SMALL BUSSINESS SERVER و معرفی Cloud Exchange این هزینه رو به سالی حدود 50000 دلار کاهش داده. که 8 تا 12 هزار دلار اون مربوط به سخت افزار و مابقی هزینه لایسنس معادل 150 دلار در هر ماه برای هر یوزر هست. اینجا هست که MCTS در زمینه Windows 2008 Small Business Server COnfiguration وزنه ما رو برای استخدام سریع سنگینتر می کنه.
    برای کاهش هزینه ها شرکت ها به سمت virtualization حمله کردن. گردن کلفترین این شرکت های CITRIX که XENAPPS معرف حضور همه هست. داشتن CCA 4 or 5 و صد البته داشتن اطلاعات و تجربه کافی شانس شما رو برای گرفتن کار 40 درصد افزایش می ده. البته می دونید که CITRX پارتنر شرکت مایکروسافت هست و نرم افزارهاش روی WINDOWS 2008 در حال کار هستن. پس MCITP این وسط باید یه غلطی بکنه
    دومین شرکت VMWare هست که اونهم سهم خوبی از بازار داره. داشتن certifiace یا تجربه در حد خوب شرط کافی باری گرفتن سریع کار هست.
    و اما سیسکو گل سر سبد شرکت های IT ذر زمینه بازاریابی و فروش. با تغییر بازار سریعا محصولات جدید در small business ارایه کرذ و از اون جمله میشه به UC500 و SA500 اشاره کرد که دومی سکیوریتی اپلیانس یا یک دروازه امنیتی هست. همزمان با تغییر در نوع برگزاری امتحاناتش مجموعه جدیدی که در ccna معرفی کرد که شامل مدیریت و پیاده سازی این دستگاه های تازه میشه و CCNA Voice جدیدترین اون هست که با کد 461-640 از 28 فوریه امسال جایگزین IIUC 640-460 میشه.
    داشتن این certificate ها با همراهی 1 تا 2 سال تجربه می تونه گرفتن کار رو بصورت 100% در بازه زمانی 60 روز براتون با حقوق حداقل 60000 دلار در سال تضمین بکنه. پس اگه تا بحال تصمیم به انتخاب برای شروع نگرفتین به نظر من آینده بازار فقط در انحصار small business هست.
    ذوستان فکر لینوکس از سرتون بیرون کنید.( لینوکس کار ها ببخشید واقعا اینجا کسی استفاده نمی کنه یا خیلی کم. متخصصش خیلی گرونه ساپورت هم صفر) تو اکشورهای بیشرفته کسی دنبال دردسر نمی گرده. ضرب المثل شده. this is a Microsoft world. تو همین سیسکو و مایکروسافت باگ هایی وجود داشته که هنوز بعد از 6 ماه خود developer های این شرکت ها توش موندن. حالا فرض کن این مشکل تو Linux باشه. پس هیچ مدیری ریسک رو قبول نمی کنه و پول میده سرویس راحت می گیره. اصولا لینوکس فقط برای سیستم های embedded استفاده میشه مثل sonicwall شرکت اینتل.
    استریسک آشنایی داشته باشین خوبه ولی برای تلفن 95% اینجا سیسکو استفاده می کنن 4 % آوایا و 1% هم سیستم های مبتنی با asterisk.
    در انتها شرایط ما تو ایران تا ابد اینجوری نیست و اگه پای شرکتهای بزرگ باز بشه و قرار باشه کپی رایت رعایت بشه اونوقت می فهمیم که هزینه کردن روی Industrial Certificate ها سرمایه گزاری 100% سود داری بوده و عمر و سرمایه به هدر ندادیم. صد البته مهندس کاغذی نباشین باید تجربه داشته باشین 1 تا 2 سال کارکردن خیلی مهمتر از داشتن مدرک می تونه باشه.
    دعا می کنم که شرایط جوری شه که کار کردن برای متخصص ها تو ایران هم مثل اینجا بصرفه. بقولی مگه مرض داره آدم 16000 کیلومتر از همه چیز و همه کسی که دوستش داره خودش رو دور کنه و رنج غربت بکشه. بعضی وقتها دیدن یک هم زبون غنیمت میشه. ولی وقتی اخبار رو ورق می زنی باز به خودت امید می دی و حداقل تا یکی دو هفته فیلت دچار آلزایمر می شه یاد ایران نمی کنه.
    همه موفق و شاد باشید

23 آذر 1389
    ......با 8 سال سابقه سيسکو کاري مجبور شدم رزومه خودم رو عوض کنم.
    اولين سوالي که از من شد يادم نمي ره do you have any skills in exchange 2007 administration and maintenance .
    من هم گفتم تجربه کار دارم ولي زياد نه. همين شد که نامرد حتي ايميل letter of authorization هم نفرستاد
    شما خودت حديث مفصل بخوان

23 آذر 1389
    ....... اين کار ما همه چي مي خواد که گلش هم EXCHANGE هست. اصولا اينا مايکروسافتي هستن. نرم لفزار اتوماسيونشون هم Exchange هست. براي VOIP هم سيسکو کار مي کنن ولي من نديدم جايي بخوان چون همون مهندس شبکه بدبخت بايد VOIP بلد باشه.

2011-01-30
    .......از هر 1000 تا آگهی 2 تا لینوکس می خواد. اینجا لینوکس رو فقط data center ها و سرویس پرویادر ها می خوان. اونها هم از قبل نیروهاشون رو گرفتن و آموزش دادن و حقوق آنچنانی هم دارن می دن. تو بازار زیاد اینور اونور نمی شم.بهر صورت بین system engineer و network engineer فرق هست. مثال exchange رو برات زدم. نمونه بارت میارم. UNSW بالاترین رتبه رو بین دانشگاه های استرالیا از نظر رشته های فنی که کامپیوتر هم شاملش میشه رو داره. ولی از cloud استفاده می کنه. یعنی دیتا سنتر نداره. سیستم ایمیل هم از cloud exchange مایکروسافت استفاده کرده. هزینه نگهداری و پرسنل رو هم کم کرده.بین اون دیدی که من تا سه ماه قبل داشتم و اونی که الان شما داری و چیزی که دنیا داره پیاده می شه زمین تا آسمون فاصله هست.
    این همون شکافیه که هیچ وقت برای ما جهان سومی ها پر نمیشه. پس با همون لینوکس خودمون رو سرگرم کنیم خوبه. اینا با ویندوز دارن برای آینده ما برنامه ریزی می کنن. پولشم از ما می گیرن. مطمئن باش

5 آذر 1389
    .....براي سيسکو خيلي خيلي کم درخواست دارن. هميشه يه چيزيايي مي خوان بعد ميگن حالا اگه ccna يا ccnp داري بيا. در کنارش بايد حتما مايکروسافت رو بلد باشي. virtualization هم ياد داشته باشي. يکي مي خوان آچار فرانسه. حالا اگه CCIE داشته باشي شايد فرجي بشه

2011-01-30
    .....در مورد پول. بستگی داره به خودت . ولی با اجاره خونه متوسط ماهی 3000 دلار هزینه زندگی تو سیدنی استرالیا هست. شهرهای دیگه ارزون تره.
    در مورد مدارک امینت شبکه. شما اینجا 500 تا سرتیفیکیت بیار. کار بلد نباشی نمی خوان. برای امنیت می خوای شروع کنی اگه مدارک امنیت مایکروسافت و سیسکو رو بزاری رو میز خیلی بیشتر براشون جا می افته تا 100 مدرک از شرکت های مختلف. اینجا هم مثل ایران. کسی که استخدام می کنه فقط می دونه تو شرکت از ویندوز استفاده می کنن و اسم سیسکو رو هم هر 2 ثانیه یه بار رو تلفنش می بینه. پس می دونه اینا چیه. یکی از دوستام CISSP داره ولی بهم می گه بدردم نمی خوره. الان تو یه شرکت کار می کنه مهندس نگهداری سیستم های نرم افزاری سیتریکس شده.
    در مورد لینوکس تقریبا میشه گفت تو small business اصلا وجود نداره. واضحتر بگم اصلا اینجا برای small business از سرور 2008 small business server استفاده نمی کنن یک گامپیوتر کوچولویه اندازه یک PC معمولی. فقط AD رو روش فعال می کنن و IIS7 الباقی همه روی Cloud حتی Storage. سوییچ 2950 سیسکو وجود خارجی نداره. تو تجهیزات Small Business رو می گم. سیسکو E500 هست بجاش. من ازش متنفرم. UC500 جای CME و SA500 جای ASA5500.
    بازار دنیا هم شده همینا. به حدی بازار تجهیزات خراب شده که سیسکو داره با dlink و Datasheen تو استرالیا رقابت می کنه.

کد:
    http://forum.persiannetworks.com/f73/t41917.html
    http://www.migranthelp.com/phpbbfa/viewtopic.php?t=3202
    ویرایش توسط farid_nasiri : 11-22-2012 در ساعت 11:32 AM دلیل: تاریخ نقل قولها

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین