نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: نظر پیشنهاد و انتقاد در مورد CCIE Self-Study

Member Shafagh آواتار ها

نظر پیشنهاد و انتقاد در مورد CCIE Self-Study

در این پست هر چه که دوست دارید بنویسید

How to make the world a better place: Education

Moderator farhadnia آواتار ها
    جناب زندی من قصد زندگی در خارج از کشور رو دارم، با توجه به تجربه شما در زمینه کار در خارج از کشور آیا تسلط بر مباحث Routing & Switching و توانایی درک و تنظیمات امنیتی روی فایروال های و تجهیزات اکتیو شبکه تضمین میکنه که بتونم یک کار تمام وقت با حقوقی که بشه باهاش زندگی رو گذروند پیدا کنم؟
    شما از اطلاعاتی که در زمینه شبکه من دارم تا حدودی مطلع هستید با این توانایی نچندان زیاد امیدی هست که بشه کار پیدا کرد؟ یا بهتر می بینید که به جای تمرکز روی مدارک زبان انگلیسی بیشتر روی CCIE تمرکز کنم؟
    در آخر هم اگه به عنوان استاد یه توصیه به من کنید اون چی می تونه باشه؟

3. The Following 13 Users Say Thank You to farhadnia For This Useful Post:

مدیر CCNP Club moghaddas آواتار ها
    من به CCIE و کلا همه ی کارهام به دید یک پروژه نگاه می کنم...
    پروژه ی خوبی شروع شد و خوب پیش رفتیم

یک نکته که به ذهن بنده رسید این بود که، تاحدودی گزارشات تمرین نزدیک شده به توضیح واضحات و تعاریف مواردی که به هرحال چه در workbook و چه در مفاهیم اصلی و اولیه هر تکنولوژی موجود هستند؛ و کمتر به نکات ریز و مفاهیمی که ممکنه در امتحان و حتی در دنیای واقعی اتفاق می افتن پرداخته میشه.
    من اصلا بخاطر CCIE مطالعه نمی کنم. حتی شاید یحورایی هدفم هم نیست. CCIE فقط یه مدرکه. ممکنه خیلیا الان CCIE باشن، حتی double؛ اما واقعاً توی دنیای واقعی نتونن اصلا ازش استفاده کنن! من که نمیخوام اونجوری باشم. حتماً بقیه هم نظرشون همینه. من برای علاقه درس میخونم؛ برای اینکه دانش خودم رو بالا ببرم و بتونم ازش استفاده کنم. همه جای دنیا دانش و تجربه حرف اول رو میزنه، نه مدرک. اما خب مدرک هم به هرحال یک وسیله اس.
    حقیقت امر بنده INE رو تقریبا اوایل 2012 تموم کرده بودم، زمانی که Vol.1 رو انجام میدادم مشغله کمتری داشتم و زمان خالی بیشتری؛ یهمین علت سعی کردم کتاب های مرتبط با اون تکنولوژی رو بخونم هایلایت کنم و کامنت بذارم (چندتا pdf که نکات مهم بعضی کتابارو جدا کرده بودم توی فروم قبلا گذاشتم)، ویدئوهایی که در رابطه با اون تکنولوژی داشتم رو ببینم و note بردارم، و حتی سوالاتی که در رابطه با هر task در INE GS Mailing-list پرسیده شده بود رو میخوندم و تا حوصلم جواب میداد گوگل می کردم، توی youtube ویدئو نگاه می کردم و بعضی بخش های RFC هارو میخوندم... مثلا همین MPLS رو که میزدم حتی ویدئوهای IPX رو نگاه می کردم... بعد هم که Workbookهای IPX رو نگاه می کردم به نکاتی که قبلا جمع کرده بودم زیاد رجوع می کردم.
    این عکس یه قسمت از notebookهام. [Only registered and activated users can see links. ]
    حتماً دوستان این کار رو انجام میدن؛ اما صرفاً جهت یادآوری حتما note بردارین. من از OneNote استفاده می کنم برای همه ی کارهام.
    حتماً عضو GroupStudyهای INE و IPX باشین (حتماً هستین تا الان) بجز موارد درسی که توی این گروه ها مطرح میشه، خیلی هم راجع به حواشی CCIE و کلا دنیای شبکه بحث میشه.
    و یه تجربه ی تلخ؛ برای R&S پنج بار رزرو کردم اما هر دفعه یه اتفاقی افتاد و یه بهانه ای تراشیدم و پرداخت نکردم و نرفتم... بعد هم که رفتم سراغ SP و بعد Sec و الانم DC... اینجوری نباشین! از یک لحاظ هایی خوبه واقعاً... اما تمرکزتون روی یک مسیر رو از دست میدین... متاسفانه من با مشغله کاری فعلی و وضعیت مملکت شاید تا سال آینده نتونم تمرکز کنم و برای هیچ مسیری امتحان شرکت کنم... اما میخوام بگم اگه یکبار تصمیم گرفتین که امتحان بدین حتماً پولشو پرداخت کنین که مجبور باشین برین :دی
    ویرایش توسط moghaddas : 04-07-2013 در ساعت 03:52 PM
    Network Consultant/Solutions Architect
    mohammad [at] moghaddas [dot] com
    [Only registered and activated users can see links. ]

Member Shafagh آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhadnia نمایش پست ها
    امیدی هست که بشه کار پیدا کرد؟ یا بهتر می بینید که به جای تمرکز روی مدارک زبان انگلیسی بیشتر روی CCIE تمرکز کنم؟ در آخر هم اگه به عنوان استاد یه توصیه به من کنید اون چی می تونه باشه؟
    چرا که نه؟ با شناختی که از شما دارم لایق بهترین شغل ها هستید: مسولیت پذیری مثبت بودن و دانش در حد نیاز - سه اصل مهم برای موفق بودن در کار است. اما پیدا کردن کار مساله متفاوتی است و لزوما کسانی که لایق کاری هستند استخدام نمیشوند (برعکس آن نیز صدق میکند) پس از آنجا که در مورد اشتغال یا مهاجرت کار چندانی از دست من برنمی آید تنها میتوانم برایتان آرزوی موفقیت و به نکات زیر بسنده کنم:

چند فاکتور مهم برای اشتغال: ۱- اینکه در کار خود تبحر داشته باشید و بدانید کار را از ابتدا تا انتها چگونه انجام دهید - بسته به نوع کار مسلما تجربه مهم است و مدرک بی ارزش - مگر اینکه بعنوان مشاور کار کنید: برای برخی مشتری های بزرگ مدرک مهم است و افراد را بواسطه معیارهای خاص خود (نظیر CCIE) جدی میگیرند.
    ۲- حرفه بودن در کار - در برقراری ارتباط و در واکنش به رویدادها
    ۳- مثبت بودن و روحیه شکست ناپذیری - Can Do" Attitude"
    مساله دیگر این است که خود را چگونه Present کنید (واژه پارسی برابری پیدا نکردم)
    علاوه بر رزومه یک پروفایل مناسب در LinkedIn داشته باشید اما در مورد رزومه:
    بسیاری از افرادی که از ایران رزومه ارسال میکنند به ۱۰ خط نوشته اکتفا میکنند که تنها نام و آدرس و چند واژه به اصطلاح فنی و به احتمال توخالی در آن قرار داده شده... گویی اشتغال قرعه کشی است! اگر بیش از سه سال سابقه فنی دارید حتما رزومه چند صفحه ای باید داشته باشید تا از جزییات کار خود در آن صحبت کنید (برخی اعتقاد دارند رزومه باید یک صفحه باشد اما این مورد بستگی به شغل دارد جزییات کار مسلما مهم است) رزومه خوانده میشود پس با دقت به آن بپردازید.

۱- انگلیسی و با دقت اما به سادگی بنویسید و سعی کنید Spelling Error نداشته باشید. کسی که برای رزومه وقت نمیگذارد برای شغل نیز ارزش قایل نیست.
    ۲- رزومه به عکس نیاز ندارد. بعید است برای کار مهندسی بخاطر چهره انتخاب شوید.
    ۳- از لغات و واژه های پیچیده استفاده نکنید. مصاحبه کننده دنبال شخص Perfect یا شاعر نیست و تنها دنبال شخصی برای استخدام است. پس در رابطه با تجربیات خود بنویسید. از خود چیزی که نیستید نسازید استخدام تنها گام اول است.
    ۴- از تکنولوژی هایی که بلد هستید نام ببرید و از آنچه که دوست دارید بلد باشید اما به اندازه کافی مطلع نیستید ننویسید. بیاد داشته باشد از هرچه مینویسید سوال پرسیده میشود پس آماده پاسخگویی باشید.
    ۵- الکی مدرک و شرکت در دوره ردیف نکنید مدارکی را که کسب کرده اید با شماره قابل ردیابی بنویسید. سعی کنید تا راست بگویید در حین مصاحبه دروغ بسادگی رسوا میشود.
    ۶- رزومه را براساس کاری که Apply میکنید تنظیم کنید. نکات مهم برای آن کار را تحلیل کنید و در رزومه روی تجربیات مرتبط خود تاکید کنید.
    ۷- فراموش نکنید که مصاحبه تنها یک طرفه نیست. در مورد کار سوال کنید. شما نیز باید از توقعات و نحوه کار مطلع و نهایتا راضی باشید.

How to make the world a better place: Education